Materiał Partnera

Dachówki modułowe – innowacyjne systemy pokrycia dachowego

Dachówki modułowe – innowacyjne systemy pokrycia dachowego

Dachówki modułowe, zwane również blachodachówkami modułowymi, to alternatywa dla zwykłych dachówek ceramicznych, a także dla standardowych arkuszy blachodachówek. Konstrukcje modułowe, łączą bowiem oba wymienione systemy pokryć dachowych, gwarantując niesamowitą solidność, niepowtarzalną estetykę, a przy tym najprostszy z możliwych montaży. Dowiedz się zatem kilku bardzo ważnych rzeczy o dachówkach modułowych!

Wysokie parametry techniczne

Blachodachówki modułowe wykonane są z wysokiej jakości stali, dlatego są trwalsze nawet od standardowych dachówek ceramicznych. Konstrukcje te wyróżniają się wysokimi parametrami technicznymi, gwarantując odpowiedni poziom izolacyjności termicznej, wilgociowej, czy też akustycznej. Dachówki modułowe, słyną także z tego, że łatwo samooczyszczają się, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysokie poziomy prędkości wiatru, czy też na osiadanie lodu. Podkreślić należy również to, że są niesamowicie lekkie, a ich układanie przypomina puzzle, przy których nie trzeba, jak w przypadku zwykłych arkuszy blachodachówek, dokonywać dodatkowych cięć – nie marnowane są zatem nadwyżki zakupionego materiału, który może być składowany i traktowany, jako elementy ewentualnego serwisu.

Atrakcyjność wizualna

Blachodachówki zarówno w arkuszach, jak i te modułowe, już od lat wyróżniają się swoją estetyką, zapewniając całkowicie odmienną stylistykę domu – bardziej nowoczesną, a nawet wręcz awangardową – bądź też idealnie imitując ceramiczne dachówki, w tradycyjnym dekarstwie i budownictwie. Warto przy tym wiedzieć, że to właśnie łudzące odtworzenie standardowych pokryć dachowych, wyróżnia innowacyjne dachówki modułowe. Dzisiaj można zatem posiadać lekki dach stalowy, który wyglądać będzie, jak ten wykonany z surowców ceramicznych. Stwarza to zatem olbrzymie możliwości. Z blachodachówek modułowych tworzy się pokrycia dla brył budynków wykonanych w stylach klasycznym, wiejskim, modernistycznym, industrialnym, skandynawskim, awangardowym, a nawet śródziemnomorskim! Istotne jest tylko doskonałe dopasowanie faktury dachówki, jej koloru, a także poziomu połysku…

Coraz tańsze rozwiązanie

Olbrzymi popyt na blachodachówki modułowe powoduje, że są one coraz tańsze do wykonania. Warto przy tym wiedzieć, że optymalizacja jest także związana z kilkoma innymi czynnikami: niskim poziomem strat materiałowych przy montażu, a także łatwym procesem instalacji. Istotne jest jednak współpracowanie w zakresie doboru blachodachówek modułowych, a także w ich montowaniu, z profesjonalną firmą dekarską, dysponującą nowoczesnymi sprzętami dziedzinowymi, a także doświadczonymi pracownikami, znającymi się na innowacyjnych metodologiach budowlanych. Polecanym przedsiębiorstwem, jest zatem między innymi bydgoska ekipa TOM-BUD Ciesielstwo, dekarstwo, budowa domów. Z jej realizacjami warto zapoznać się na dedykowanej stronie www! 

Opracowanie:
Bydgoszcz, Szelburg-Zarembiny 4 lok. 29
tel. 508 066 524
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz