Artykuł sponsorowany

Dach z prefabrykatów – czy to dobra inwestycja?

Dach z prefabrykatów – czy to dobra inwestycja?

Budowa domu składa się z kilku etapów, do których zatrudnia się specjalistów z wielu branży. Dach to element konstrukcji, który stanowi ochronę przed deszczem, utratą ciepła oraz doprowadza budowę do stanu zamkniętego, dlatego inwestorzy z niecierpliwością czekają na jego ukończenie. Budową dachów zajmuje się cieśla, jednak istnieje jeszcze metoda prefabrykacji, w której gotowa więźba dostarczana jest od razu przez producenta.

Czym jest dach prefabrykowany?

Coraz chętniej wykorzystywane są prefabrykowane konstrukcje do budowy domów i tak też jest w przypadku dachów. Taka więźba powstaje w całości w zakładzie produkcyjnym i jest dostarczana na budowę do montażu. Takie rozwiązanie stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnej pracy cieśli, gdyż znacząco skraca czas powstania konstrukcji. Do produkcji dachu z prefabrykatów używane są specjalnie przygotowane kawałki drewna o odpowiedniej wilgotności, co przekłada się na stabilność całej konstrukcji. Firmy takie jak SAWE II Spółka z o.o. Konstrukcje budowlane, Szalunki do betonu zajmują się produkcją konstrukcji prefabrykowanych, dostarczając je wprost na plac budowy, gotowe do montażu.

Dach z prefabrykatów – zalety

Konstrukcja dachu musi być solidna, gdyż ma zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom i wytrzymać przez długie lata. Na budowie dachu nie można oszczędzać, jednak tańsza alternatywa wcale nie znaczy gorsza, tak jak to jest w przypadku dachów prefabrykowanych. Ich koszt produkcji i montażu jest niższy niż zatrudnienie ekipy ciesielskiej, a przede wszystkim czas budowy znacznie krótszy. Prefabrykaty powstają na hali produkcyjnej według ściśle przestrzeganych norm jakości i bezpieczeństwa, dlatego nie ma ryzyka, że konstrukcja będzie niestabilna lub niebezpieczna. Ponadto dach z prefabrykatów ma jeszcze więcej zalet:

  • konstrukcja produkowana jest na zamówienie, według konkretnych wytycznych, dzięki czemu istnieje możliwość wykonania jej w dowolnym kształcie i wielkości,
  • więźba prefabrykowana jest lżejsza, zużywa mniej materiału, ale wyróżnia się lepszą statycznością i stabilnością,
  • wysoka żywotność, dzięki najwyższej jakości drewna i zastosowaniu głębokiej impregnacji.

Montaż dachu prefabrykowanego trwa kilka dni natomiast tradycyjna budowa może przedłużyć się do kilku tygodni, co jest kolejnym atutem.

Czy warto?

Podczas budowy dachu z pewnością należy rozważyć możliwość montażu konstrukcji prefabrykowanej. Tymbardziej, że większość producentów zajmuje się przygotowaniem projektu, wykonaniem konstrukcji i jej montażem, dzięki czemu nie trzeba szukać osobnych ekip budowlanych do poszczególnych zadań.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz