Materiał Partnera

Dach na szóstkę, czyli doskonałe akcesoria dachowe

Dach na szóstkę, czyli doskonałe akcesoria dachowe

Budowa domów wiąże się z odpowiedzialnością za ich stabilność i trwałość przez dziesiątki lat. Dotyczy to również dachów, które powinny zapewniać skuteczną ochronę przed chłodem i warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie stanowić estetyczne i bezproblemowe wykończenie budynku.

Akcesoria konstrukcyjne

Osoby niemające wiele wspólnego z budownictwem z pewnością nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowaną konstrukcją jest dach budynku. Piękne, lśniące dachówki to jedynie przysłowiowy wierzchołek góry lodowej, bowiem pod nimi znajduje się szereg elementów zaprojektowanych i wykonanych tak, że tworzą genialną, spójną całość. Od wykonania i dopasowania tych elementów zależy, czy dach będzie służył przez wiele lat, nie wymagając generalnego remontu lub przebudowy. Najlepszym wsparciem drewnianej konstrukcji są detale ze stali nierdzewnej, które po dodatkowym zabezpieczeniu metodą malowania proszkowego stanowią rodzaj łączników i wykończeń wpływających na trwałość oraz estetykę dachu.

Wśród produktów ze stali i lekkiego, ale trwałego aluminium wykorzystywanych w konstrukcjach dachowych można znaleźć takie elementy, jak wsporniki łaty kalenicowej różnych typów, wywietrzniki kalenicowe, zakończenia gąsiora, listwy dachowe, kosze dachowe i elementy do ich mocowania, stopnie i ławy kominiarskie oraz wiele różnych elementów łączących, wsporników i mocowań o szerokim zastosowaniu. Wszystkie te elementy posiadają parametry sprawdzające się w trudnych warunkach pogodowych, w tym między innymi prawidłowy odbiór i odprowadzanie wilgoci oraz wysoki poziom szczelności po montażu. Dzięki odporności na promieniowanie UV sprawdzają się nawet po wieloletnim użytkowaniu.

Elementy wykończeniowe dachów

Poza konstrukcją zasadniczą trwały i estetyczny dach wymaga też odpowiednich wykończeń i elementów ochronnych, dzięki którym możliwe będzie pozbycie się zalegającego zimą śniegu czy wyeliminowanie problemu z ptakami. Specjalizująca się w tego typu produkcji firma Toolco proponuje wiele takich produktów, począwszy od okapów a skończywszy na zabezpieczeniach przeciwśniegowych i  systemie ochronnemu przed ptactwem zapobiegającego siadaniu ptaków na budynkach. Okapy to najważniejsze elementy dachów zapewniające efektywną wentylację, dlatego tak ważna jest ich odpowiednia konstrukcja i trwałość. Specjalnym produktem w tej kategorii są grzebienie z kratką wentylacyjną zwiększające efektywność wentylacji.

Obok elementów okapu i systemów zabezpieczających przed śniegiem czy skrzydlatymi gośćmi wśród akcesoriów dachowych cieszą się też uznaniem kominki wentylacyjne o wyjątkowo atrakcyjnych kształtach, doskonale zabezpieczone przed korozją i świetnie dopasowane do pokryć blaszanych lub do blachodachówek, dachówek ceramicznych oraz innych rodzajów wykończeń powierzchni dachowej. To estetyczne rozwiązanie problemu zakończenia wylotu kanału wentylacyjnego bez potrzeby montowania tradycyjnych, mało atrakcyjnych elementów konstrukcyjnych oferowanych przez producentów wentylacji. W katalogach produktów, obok elementów metalowych i z tworzyw sztucznych, nie brakuje również specjalnych taśm podkładowych oraz uszczelek wszelkiego rodzaju, które ułatwiają zachowanie szczelności dachu.

Opracowanie:
Białystok, Komunalna 11
tel. 85 664 21 15
Oceń artykuł (1)
1,0
Komentarze
Dodaj komentarz