Materiał Partnera

Czyszczenie parowe aut – jak robi to Mobilna Myjnia Parowa Michała Hanca?

Czyszczenie parowe aut – jak robi to Mobilna Myjnia Parowa Michała Hanca?

Dbanie o czystość samochodu to zadanie, przed jakim stoi każdy właściciel pojazdu. Ważne jest to, aby auto było czyste nie tylko na zewnątrz, lecz również w środku. Ma to ogromny wpływ między innymi na komfort jazdy, a niekiedy nawet na nasze zdrowie. Jednym ze skutecznych sposobów na czyszczenie auta jest zastosowanie metody parowej. Jej wykonanie oferuje Mobilna Myjnia Parowa, której właścicielem jest Michał Hanc. Na czym polega ten zabieg i jakie są jego największe zalety?

Parowe czyszczenie auta – na czym polega?

Czyszczenie samochodu parą polega na wykorzystywaniu pary wodnej, której temperatura sięga od 80 do 1200 stopni Celsjusza. Tak wysokie temperatury można osiągnąć poprzez podgrzanie wody w specjalnej wytwornicy do temperatury około 1800 stopni Celsjusza. Potem wytworzona para wędruje zbrojonym wężem do dyszy, a następnie uchodzi z urządzenia. Jeśli dyszę skierujemy na brudne auto, wówczas możemy pozbyć się rozmaitych zanieczyszczeń. Para wodna usuwa brud organiczny i nieorganiczny, a do tego zabija drobnoustroje. Specjalistów od czyszczenia pojazdów taki sposób znajdziemy z Mobilnej Myjni Parowej Michała Hanca z Chełma na terenie województwa lubelskiego.

Mycie auta za pomocą pary zazwyczaj trwa od 20 do 30 minut, aczkolwiek wpływ na to ma wiele czynników. Przede wszystkim czas mycia zależy od wielkości pojazdu oraz ilości i rodzaju zabrudzeń. Warto też zaznaczyć, że wspomniana wcześniej firma w ten sposób czyści nie tylko zewnętrzną stronę samochodów, lecz również ich wnętrza. Technika ta jest znacznie skuteczniejsza od tradycyjnych metod. Warto też zaznaczyć, iż Mobilna Myjnia Parowa Michała Hanca oferuje swoim klientom usługi parowego czyszczenia hal. Z takich usług zazwyczaj korzystają zakłady produkcyjne i inne przedsiębiorstwa, które pracują w tego typu obiektach. Uzupełnieniem oferty tej firmy jest dezynfekcja biur.

Jakie są zalety parowego czyszczenia tapicerki samochodowej?

Czyszczenie tapicerki samochodowej parą ma wiele zalet. Jedną z największych jest brak wykorzystywania chemicznych środków czyszczących. Różnego rodzaju preparaty chemiczne stosowane są zwykle w przypadku tradycyjnych metod, w szczególności, gdy nie można w inny sposób usunąć plam. Oczywiście substancje chemiczne mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie oraz środowisko naturalne. Jak podkreśla ekspert od czyszczenia samochodów z Mobilnej Myjni Parowej, której właścicielem jest Michał Hanc, chemikalia niekiedy są też nieskuteczne. W takich sytuacjach znacznie lepiej stosować metodę parową, która poradzi sobie z każdym zabrudzeniem.

Kolejną zaletą tej metody czyszczenia jest to, że w łatwy sposób możemy poradzić sobie z drobnoustrojami. Wysoka temperatura pary sprawia, że roztocza, bakterie, pleśnie i inne mikroorganizmy są usuwane. Z tego względu czyszczenie samochodów parą zalecane jest dla alergików, a także dla osób podróżujących z dziećmi. Trzeba też podkreślić, iż czyszczenie auta parą można przeprowadzać zarówno na tapicerce, jak i twardych oraz gładkich powierzchniach. Dzięki tej technice można w łatwy sposób usunąć zabrudzenia ze szczelin, zakamarków czy nierówności. Fachowiec z Mobilnej Myjni Parowej Michała Hanca dodaje, że para wodna neutralizuje nieprzyjemne zapachy, czego nie uzyskamy, korzystając z tradycyjnych metod czyszczenia, np. szczotki lub szmatki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz