Materiał Partnera

Czystość pod kontrolą, czyli profesjonalne środki chemiczne dla firm

Czystość pod kontrolą, czyli profesjonalne środki chemiczne dla firm

Sprzątanie jest naszym codziennym obowiązkiem, bo zapewnia estetyczne wizualnie otoczenie, ale też warunki korzystne dla zdrowia. O ile w warunkach domowych sprawdza się tradycyjny płyn do naczyń i mleczko, o tyle utrzymanie czystości w dużych firmach wymaga profesjonalnych środków chemicznych.

Sanitariaty jak nowe

Jednym z miejsc, do którego przykładamy szczególną wagę w kwestii higieny, są sanitariaty. O ile jesteśmy skłonni znieść bałagan w pokoju biurowym czy na korytarzu, o tyle skorzystanie z łazienki,  której czystość pozostawia wiele do życzenia, budzi w nas duży opór. To efekt wielu zagrożeń, z jakimi spotykamy się w tym bogatym w drobnoustroje chorobotwórcze miejscu. Miejsca publiczne takie jak firmy, biurowce, galerie handlowe czy kina wyposażone są w sanitariaty, z których korzystają tysiące obcych sobie osób, dlatego tak ważne jest utrzymanie w nich odpowiedniego porządku. Wśród oferowanych przez producentów chemii gospodarczej środków przeznaczonych do utrzymania higieny sanitariatów większość wyróżnia się wysoką skutecznością w zwalczaniu bakterii oraz usuwaniu problematycznych zanieczyszczeń. Połączenie tych dwóch cech pozwala na uzyskanie najlepszego efektu czyszczącego zarówno w nowych, dobrze utrzymanych łazienkach, jak i w tych zapuszczonych, wymagających kompleksowego sprzątania.

Produkty do tapicerek i dywanów

Jedną z bardziej problematycznych grup przedmiotów podczas sprzątania w firmach i miejscach publicznych są dywany oraz meble tapicerowane. Tekstylia nie zawsze nadają się do prania, a chociaż dziś oferuje się już klientom specjalne meble z pokrowcami, nawet te wymagają specjalistycznego czyszczenia. Tkanina impregnowana lub dywan zamoczony w wodzie straci swoje właściwości i walory estetyczne. Plamienie kanap, foteli czy wykładzin jest w takich miejscach nagminne, dlatego osoby zajmujące się usuwaniem plam potrzebują odpowiedniego wsparcia. Firma Obermark Polska. Józef Piątkiewicz, oferująca na rynku specjalistyczne preparaty chemiczne do sprzątania w biurach, produkuje także specjalny szampon, dzięki któremu usuwanie trwałych plam jest proste i nie powoduje zniszczenia tapicerki. Szampon zawiera też dodatki antyelektrostatyczne, eliminujące gromadzenie się ładunków we włóknach tkanin.

Środki wielozadaniowe

Liczba i rozmaitość preparatów wspomagających utrzymanie porządku w pomieszczeniach firm i w miejscach publicznych jest bardzo duża. Można wśród nich znaleźć preparaty wyspecjalizowane, stworzone z myślą o konkretnych miejscach i charakterystycznych zanieczyszczeniach, a także środki bardziej uniwersalne. Do tych ostatnich zalicza się chociażby specjalne płyny uniwersalne, które doskonale radzą sobie z kafelkami, szybami, kamieniem naturalnym, ale również metalem i tworzywami sztucznymi. To preparaty sprawdzające się w sprzątaniu hal fabrycznych i warsztatów, w których zanieczyszczenia usuwane są nie tylko z blatów, ale też z uchwytów maszyn, obudów i innych problematycznych powierzchni. Większość oferowanych przez producentów profesjonalnych środków chemicznych do sprzątania w firmach i miejscach publicznych może też być wykorzystywana w domu, jeśli wymaga tego jego duża powierzchnia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz