Materiał Partnera

Czynniki warunkujące cenę usług księgowych

Czynniki warunkujące cenę usług księgowych

Biura rachunkowe różnią się między sobą nie tylko zakresem prowadzonej działalności i liczbą zatrudnionych pracowników, ale także doświadczeniem i profesjonalizmem. Wszystkie czynniki związane z ich funkcjonowaniem niemalże bezpośrednio przekładają się na koszty, które musimy ponieść, by skorzystać z ich usług. Powierzając księgowość firmy w ręce podmiotu zewnętrznego musimy rzetelnie zestawić swoje możliwości i oczekiwania.

Dlaczego ceny usług księgowych się różnią?

Ceny usług księgowych zależą od bardzo wielu czynników, również tych nieoczywistych. Kontaktując się z biurem rachunkowym musimy jasno zakomunikować swoje potrzeby – tylko w ten sposób jego pracownicy będą w stanie dopasować ofertę do naszych oczekiwań. Nie bez znaczenia są także nasze możliwości finansowe. Czasem trzeba będzie zrezygnować z niektórych usług lub po prostu poszukać nowego biura rachunkowego. Niekiedy cenę można negocjować. Oczywiście nie warto oszczędzać zbyt przesadnie, zdając się na biuro rachunkowe, które nie budzi naszego zaufania. Najlepiej od razu kontaktować się z profesjonalistami, którzy niezależnie od pożądanego zakresu usług księgowych wykonają je na najlepszym możliwym poziomie. Jednym ze zrzeszających takich specjalistów biur rachunkowych jest D&M Sp. z o.o. z Torunia. Ceny usług księgowych wiążą się więc nie tylko z profesjonalizmem wybranego biura i szerokością zakresu jego usług, ale także z możliwością jego poszerzenia (na przykład o doradztwo), sposobem dostarczania dokumentów czy koniecznością prowadzenia ewidencji (na przykład magazynowej).

Istotne czynniki kształtujące ceny usług księgowych

Cenę usług księgowych możemy obniżyć na wiele sposobów, na przykład rezygnując z doradztwa podatkowego. Jest ono bardzo przydatne, zwłaszcza na początku drogi naszej firmy oraz po jej dynamicznym wzroście, ale jeśli czujemy, że sami orientujemy się w kwestiach podatkowych, to doradca może się nam okazać zbędny. Inną istotną sprawą wpływającą na cenę usług księgowych jest sposób dostarczania dokumentów – możemy to robić osobiście, ale biuro rachunkowe może również przysyłać po nie swojego pracownika. Wiele zależy tutaj oczywiście od dystansu, jaki będzie on musiał przebyć, oraz czasu, jaki będzie musiał spędzić w naszej placówce. Tańsze jest dostarczanie dokumentów osobiście, ale musimy przekalkulować, czy przypadkiem w czasie jazdy do siedziby biura rachunkowego nie załatwilibyśmy jakichś innych istotnych i lukratywnych spraw – w takim wypadku skorzystanie z drugiej omawianej opcji może okazać się całkiem sensowne.

Opracowanie:
Toruń, Ceramiczna 6e
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz