Materiał Partnera

Czym zajmuje się trycholog?

Czym zajmuje się trycholog?

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to dziedzina z pogranicza medycyny i kosmetologii, która zajmuje się diagnozą oraz leczeniem dolegliwości, związanych ze skórą głowy i włosami. Trycholog zatem pomoże nam w walce z łojotokowym zapaleniem skóry głowy, łupieżem i łuszczycą. Zaradzi wypadaniu włosów oraz łysieniu i znajdzie przyczynę przetłuszczania się skóry głowy, jej podrażnienia i swędzenia. Chociaż specjalizacja ta ma związek z dermatologią, trycholog zajmuje się wyłącznie skórą głowy. W ostatnich latach obserwuje się znaczący wzrost zachorowań na choroby skóry głowy. Wypadanie włosów na skutek stresu i złej diety to także coraz częstszy problem.

Czym zatem zajmuje się trycholog i kiedy powinniśmy się do niego udać?

Wskazania do wizyty

Do specjalisty, jakim jest trycholog, powinniśmy zatem udać się każdorazowo, kiedy tylko zauważymy u siebie zmiany skórne w okolicach głowy, takie jak suche lub tłuste płatki łupieżu, nadierne przetłuszczanie włosów, zaczerwieniania czy strupki. Jeśli skóra głowy będzie nas nadmiernie swędziała lub piekła, wówczas również zgłośmy się niezwłocznie do

trychologa. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do Kliniki Trychologicznej Hair-Med. W pierwszej kolejności przeprowadzony zostanie wywiad trychologiczny a następnie wykonane zostanie kompleksowe badanie trychoskopem. Na ich podstawie trycholog zaleci specjalistyczną kurację domową i odpowiednie zabiegi.

Przyczyny wypadania włosów

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów, które skłania nas do wizyty u trychologoa, jest stres, przemęczenie, problemy z tarczycą oraz nieodpowiednia dieta uboga w żelazo, witaminy H, witaminy A, witaminy z grupy B, kwas foliowy, krzem, magnez, cynk oraz nienasycone kwasy tłuszczowe.

Przyczyną problemów z włosami będą także choroby przewlekłe oraz zakaźne i nieodpowiednia pielęgnacja włosów. Dlatego w każdym przypadku problemów z włosami warto każdorazowo wykonać pełną diagnostykę u trychologa. 

Z kolei zbyt częste farbowanie, nadmierne wysuszanie, rozjaśnienie czy stosowanie bardzo silnych preparatów chemicznych na włosy powoduje ich osłabienie, a w konsekwencji wypadanie. 

Za problemy z wypadaniem włosów odpowiadają także choroby skóry głowy, takie jak grzybica, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry oraz łupież.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz