Materiał Partnera

Czym zajmuje się specjalistyczny serwis samochodów ciężarowych?

Czym zajmuje się specjalistyczny serwis samochodów ciężarowych?

Samochody ciężarowe pokonują setki tysięcy kilometrów, w związku z czym wymagają odpowiedniego serwisowania. Intensywna ich eksploatacja powoduje szybsze zużywanie się poszczególnych podzespołów, a dodatkowe obciążenia wynikające m.in. z konieczności transportowania naczepy z ładunkiem przyczyniają się do powstawania różnego rodzaju awarii. Czym może zająć się specjalistyczny serwis samochodów ciężarowych?

Naprawy najważniejszych komponentów

Ze względu na intensywną eksploatację w przypadku samochodów ciężarowych nierzadko dochodzi do usterek. Mogą być one bardzo poważne i utrudniać dalszą jazdę lub całkowicie ją uniemożliwiać, ale niektóre z nich specjaliści z renomowanych serwisów usuwają w bardzo krótkim czasie. Naprawy silników wykorzystywanych do pokonywania setek tysięcy kilometrów, skrzyń biegów, mostów czy osi zawieszenia to najczęstsze typy czynności serwisowych, z jakimi muszą zmierzyć się renomowane punkty zajmujące się samochodami ciężarowymi.

Specjaliści są w stanie wyeliminować każdy rodzaj awarii, a naprawy realizowane są zarówno w ramach gwarancji producenta, jak i pogwarancyjnie. Jednym z najważniejszych elementów aut ciężarowych są pompy wtryskowe, które nierzadko ulegają uszkodzeniom. Ich kompleksową regeneracją oraz naprawą zajmie się Serwis samochodów ciężarowych LKW, który jest w stanie również zadbać o dokładne sprawdzenie i wyeliminowanie usterek coraz częściej stosowanego w ciężarówkach systemu AdBlue. Czym jeszcze zajmie się tego typu warsztat?

Kompleksowe usługi serwisowe

Niezwykle istotnym elementem większości aut ciężarowych jest zastosowana w nich pneumatyka. Specjalistyczne zawory montuje się m.in. w układzie zawieszenia, ale również sterowania czy w układzie hamulcowym. Pozwala to na przystosowanie ich do sporych obciążeń wynikających z intensywnej pracy samochodu ciężarowego, dlatego ich znaczenie jest kluczowe do bezpiecznej i wydajnej jego eksploatacji. Wszelkie usterki pneumatyki również wyeliminuje specjalistyczny serwis aut ciężarowych.

Jest on w stanie wykonać także czynności serwisowe związane z układem klimatyzacji, która też jest bardzo ważna dla kierowcy pokonującego tysiące kilometrów w różnych warunkach. W dobrych warsztatach specjalizujących się w naprawie samochodów ciężarowych znaleźć można również szereg części zamiennych do aut renomowanych producentów, takich jak np. MAN czy Mercedes. Znacząco usprawnia to cały proces naprawy samochodu ciężarowego – kierowca nie musi bowiem czekać na sprowadzenie zamienników z hurtowni, a te montowane są w profesjonalnym serwisie szybko i bez większych problemów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz