Materiał Partnera

Czym zajmuje się rzeczoznawca?

Czym zajmuje się rzeczoznawca?

Rzeczoznawca techniki motoryzacyjnej jest specjalistą w wycenach samochodów, maszyn oraz innych pojazdów zgodnie z ich wartością rynkową, czasem użytkowania oraz przebytymi naprawami. W przypadku szkody komunikacyjnej wykonuje szacowanie kosztów naprawy auta, dzięki czemu unikniemy dodatkowych kosztów, skrócimy czas oczekiwania na postępowanie sądowe i otrzymamy odszkodowanie w krótszym czasie. Rzeczoznawca Paweł Lewandowski w Izabelin B ul. Wołodyjowskiego 2 wykonuje także badania techniczne pojazdów, w tym badania okresowe oraz specjalistyczne badania pojazdów zabytkowych.

Opiniowanie przez rzeczoznawcę

Rzeczoznawca techniki motoryzacyjnej oferuje opiniowanie i badanie pojazdów zabytkowych, jak również przeprowadza okresowe badania techniczne pojazdów: samochodów, motorów, maszyn i autobusów. Zajmuje się również ustalaniem wartości pojazdów zgodnych z cenami rynkowymi. Specjalizuje się w profesjonalnej wycenie szkód komunikacyjnych dla celów ubezpieczeniowych i sądowych. Wykonuje również specjalistyczne ekspertyzy techniczne samochodów, motorów oraz maszyn sprowadzanych zza granicy.

Ekspertyzy rzeczoznawcze

Jednymi z najczęściej opiniowanych spraw są szkody komunikacyjne i problemy, jakie mamy z ich likwidacją i uzyskaniem odszkodowania od firm ubezpieczeniowych. Nagminnym problemem jest zaniżanie wartości odszkodowania poprzez wyliczanie kosztów naprawy przy użyciu stawek roboczogodziny niewystępujących na rynku oraz, zaniżonych cen części zamiennych. Takie sprawy zazwyczaj kończą się w sądzie, co jest czasochłonne i generuje wysokie koszty. Dzięki prawidłowo sporządzonej opinii rzeczoznawcy unikniemy przewlekłego postępowania sądowego i uzyskamy odszkodowanie w należnej wysokości.

Usługi Rzeczoznawcy

Rzeczoznawca samochodowy jest specjalistą w dziedzinie wyceny szkód komunikacyjnych. Świadczy usługi takie jak:

  • ocena stanu technicznego pojazdów i maszyn,
  • ustalenie wartości pojazdów,
  • ustalenie wartości maszyn i urządzeń,
  • ustalenie kosztów naprawy,
  • pomoc w likwidacji szkód komunikacyjnych,
  • sporządzenie kosztorysu napraw powypadkowych.

Ekspertyzy techniczne pojazdów, badania okresowe

Rzeczoznawca samochodowy świadczy kompleksowe usługi. Oprócz wycen szkód na pojazdach oferuje okresowe i powypadkowe badania techniczne pojazdów oraz badania pojazdów zabytkowych. Wystawia również opinie. Oferuje ekspertyzy techniczne. Rzeczoznawca przeprowadza również badania pojazdów sprowadzonych z zagranicy, badania taxi, autobusów t-100 i vat, pit, cit. Powyższe badania są wykonywane na okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Opracowanie:
Izabelin B, Wołodyjowskiego 2
tel. 888 767 997
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz