Artykuł sponsorowany

Czym zajmuje się podolog?

Czym zajmuje się podolog?

Podolog jest specjalistą, zajmującym się schorzeniami stóp problemach ze stopami. Podstawowym zadaniem specjalisty jest wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i kontrola zmian, które występują na stopach. Jeśli pielęgnacja nie jest wystarczająca, podolog podejmuje się terapii i nieinwazyjnych zabiegów, które przynoszą ulgę. Posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje.

Problemy ze stopami.

Piękne i zadbane stopy są wizytówką każdej kobiety, szczególnie latem, kiedy nosi jedynie sandały czy klapki na nogach. Pamiętajmy, że dbanie o stopy nie polega jedynie na pielęgnacji kosmetycznej, ale powinniśmy stosować masaże i nosić odpowiednie obuwie. Często zapominamy, że stopy noszą nasze ciało i powinniśmy o nie szczególnie dbać. Wskazane jest nie tylko codzienne ich mycie, ale ćwiczenia. Stopy muszą odpoczywać. Po całym dniu powinniśmy je wymoczyć w ciepłej wodzie z solą, masować, pozwolić im odpocząć. Stosujmy kąpiel w cieplej wodzie z dodatkiem nadmanganianu potasu lub wywaru z kory dębowej. Po zabiegach ułóżmy nogi wyżej niż głowę, by poprawić krążenie krwi. Dla nóg jednocześnie i stóp wrogiem jest nadwaga, pot i nadmierne obciążenie. Starajmy się o ile to możliwe, ulżyć im w ciągu dnia, np. zmienić obuwie na wygodniejsze.

Wizyta w gabinecie podologicznym.

Gabinet podologa odwiedzamy, gdy pojawiają się problemy ze stopami. Jest specjalistą, który pomoże nam utrzymać stopy w dobrym stanie zdrowia. Zajmuje się badaniem przyczyny schorzenia i na tej podstawie stawia diagnozę, po której zaleca stosowanie odpowiednich kosmetyków i ewentualnie zabiegi. Podolog Justyna Józefczak, prowadząca Gabinet Zdrowych Stóp Podolife, posługując się swoją wiedzą i umiejętnościami, wykonuje nieinwazyjne zabiegi i terapie służące niesieniu ulgi w bolesnych procesach chorobowych. Zabiegi wykonywane są profesjonalnie i w sterylnych warunkach, przy użyciu najwyższej jakości sprzętu. Podolog posiada wiedzę z zakresu anatomii, dermatologii, i angiologii, ortopedii oraz diabetologii. Dzięki wiedzy i praktycznym umiejętnościom uzyskuje odpowiednie kwalifikacje do leczenia i pielęgnacji stóp u osób zmagających się z cukrzycą, łuszczycą, wrastającymi paznokciami, pękającymi piętami i chorobami skórnymi.

Jakie zabiegi i badania przeprowadza podolog?

Podolog leczy wrastający paznokieć, uszkodzenia na skórze i rany oraz grzybicę. Wybiera odpowiednią terapię i wykonuje zabiegi na stopach. Zabiegi stosowane przez podologa to m.in.: stopa cukrzycowa, usuwanie odcisków, kurzajek, wrastających paznokci, zgrubień, nagniotek; kosmetyka paznokci, leczenie grzybicy, modzeli i hiperkeratozy; odciążanie bolesnych miejsc, usuwanie zrogowaciałego naskórka, wykonywanie opatrunków na stopach i piętach oraz masaż. Podolog wykonuje badanie na podoskopie, specjalistycznym urządzeniem, które pomaga zdiagnozować odbicie lustrzane podeszwy stóp. Na podoskopie sprawdzi dokładnie stopy, oceni ich zachowanie podczas chodzenia. Badanie jest przeprowadzane, po stwierdzeniu np. bólu w kończynach dolnych, niepoprawnej budowy kończyn dolnych i stóp, zakłóceń w chodzeniu czy problemach z utrzymywaniem równowagi. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz