Artykuł sponsorowany

Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

Profesjonalne agencje pracy tymczasowej specjalizują się w selekcji i naborze pracowników. Pośredniczą między firmami, które potrzebują personelu a osobami, które aktualnie poszukują zatrudnienia. Z usług agencji warto skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy zainteresowani podjęciem pracy poza granicami kraju lub też, gdy chcielibyśmy zatrudnić obcokrajowca. W czym mogą pomóc specjaliści?

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej trudni się poszukiwaniem personelu dla współpracujących z nią przedsiębiorstw. Warto jednak podkreślić, że czas udostępnienia pracownika jest ściśle określony. Podwładny pracuje na rzecz jednej firmy przez okres nie dłuższy niż 18 miesięcy. Umowa zatrudnienia zawierana jest przez trzy podmioty – agencję pracy tymczasowej, pracownika i pracodawcę. Formalnie podwładny zatrudniany jest właśnie przez agencję i to ona odpowiada za wypłatę jego wynagrodzenia i odprowadzanie składek.

Bywa, że agencje pracy tymczasowej specjalizują się w konkretnych branżach. Przykładem może być wadowicka agencja Future Work, która trudni się sprowadzaniem pracowników ze Wschodu. Są oni pożądani na polskim rynku pracy ze względu na swoje kwalifikacje i rzetelność w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Pracy w naszym kraju poszukują głównie Ukraińcy i Białorusini. Pracownicy agencji są w stanie zapewnić polskim przedsiębiorcom zarówno pracowników fizycznych, jak i tych, którzy posiadają wyższe kompetencje. Mowa tu chociażby o zawodowych kierowcach, ślusarzach, spawaczach czy kucharzach. Agencja tymczasowa dba o legalne zatrudnienie obcokrajowców

Dlaczego warto korzystać z agencji pracy tymczasowej?

Współpraca z agencją pracy tymczasowej ma wiele zalet i dla pracowników, i dla pracodawców. Ci pierwsi mogą liczyć na znalezienie dobrze płatnej pracy, która będzie zgodna z posiadanymi przez nich kompetencjami. Z kolei właściciele firm nie muszą samodzielnie pozyskiwać pracowników zza granicy i martwić się o załatwianie skomplikowanych kwestii formalnych.

Wystarczy tylko, że przedsiębiorca zgłosi zapotrzebowanie na określoną grupę fachowców, a agencja w krótkim czasie skieruje do niego odpowiednio przeszkolony personel. Agencja pracy tymczasowej zapewnia wsparcie osobom, które chcą pracować w Polsce, ale nie znają naszego języka. Tego typu bariera praktycznie uniemożliwia samodzielne wzięcie udziału w rekrutacji bezpośrednio u pracodawcy.

Żeby współpraca z agencją przebiegała bezproblemowo, należy korzystać z usług sprawdzonych i legalnie działających placówek. Dobra agencja zapewnia uczciwą płacę pracownikom oraz wykwalifikowanych podwładnych pracodawcom. Zanim więc zdecydujemy się na pomoc wybranej placówki, sprawdźmy jej stronę internetową i zapoznajmy się z opiniami innych klientów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz