Artykuł sponsorowany

Czym zajmują się techniczne biura projektowe branży hydrauliki siłowej?

Czym zajmują się techniczne biura projektowe branży hydrauliki siłowej?

Większość z nas, kiedy słyszy termin „hydraulika siłowa”, potrafi wyobrazić sobie skomplikowane układy i instalacje maszyn oraz pojazdów. Nie każdy jednak wie, na czym polega hydraulika siłowa – a zajmuje się one opracowywaniem i wykorzystaniem układów hydraulicznych, czyli połączonych ze sobą części. Zadaniem takich układów jest przekazywanie energii, a także sterowanie nią przy pomocy cieczy hydraulicznej pod ciśnieniem.

Nowoczesna technologia wprost z biur projektowych

Aby wszystkie elementy układu hydrauliki siłowej działały poprawnie, należy ją w odpowiedni sposób zaprojektować – a to nie jest łatwy proces. Dokonują tego biura projektowe branży hydrauliki siłowej, takie jak Utech Technics, które wykonują kompleksowe usługi w zakresie urządzeń przemysłowych. Warto dodać, że inżynierowie takich pracowni muszą mieć doświadczenie w działach mechaniki, automatyki, a także robotyki – dzięki temu opracowywana jest nowoczesna technologia. Biura projektowe są świetnym rozwiązaniem dla firm, które zajmują się produkcją, ale nie mają działów projektowych – pozwala to na zrealizowanie własnych dużych projektów, przy pomocy specjalistów. Biura projektowe oferują również projektowanie i modernizację maszyn produkcyjnych, również tych, które tworzą skomplikowany system linii produkcyjnych. Wykonują również dokumentację techniczną i opracowują projekty związane z napędami i sterowaniem, siłownikami hydraulicznymi i pneumatycznymi, z centralnym smarowaniem oraz z przewodami hydraulicznymi czy uszczelnianiem technicznym.

Siłowniki hydrauliczne i pneumatyczne

Siłowniki hydrauliczne, jak i pneumatyczne znalazły szerokie zastosowanie w wielu branżach: górnictwie, energetyce czy hutnictwie. Są częścią linii produkcyjnych, pras hydraulicznych, a także maszyn budowlanych – to one mają wpływ na wysoką wydajność i moc. Jeśli chodzi o dane siłowniki, wiele firm produkcyjnych wybiera biura projektowe, które są w stanie spersonalizować produkt i dokonać projektowania siłowników hydraulicznych oraz pneumatycznych. Nie tylko rozmiar i dobór najlepszych materiałów ma znaczenie. Ogromną rolę odgrywa dany typ siłownika. Wyróżnia się siłowniki hydrauliczne i pneumatyczne: dwustronnego działania z jednostronnym tłoczyskiem, dwustronnego działania z dwustronnym tłoczyskiem, a także siłowniki hydrauliczne teleskopowe oraz siłowniki hydrauliczne nurnikowe. Oczywiście najlepsze biura projektowe zajmują się również konstrukcjami jeszcze bardziej skomplikowanymi – układami napędów i sterowań. Wszystkie projekty muszą być wykonane zgodnie z normami Urzędu Dozoru Technicznego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz