Materiał Partnera

Czym zajmują się składy drewna?

Czym zajmują się składy drewna?

Drewno to obecnie jeden z najchętniej i najczęściej wybieranych surowców. Doskonale sprawdza się przy pracach remontowych, budowlanych oraz wykończeniowych. Inwestorzy szukają miejsc, w których kupią materiał wysokiej jakości i będą mogli wybierać spośród różnych gatunków czy form drewna. W składach znajdą szeroki wybór desek podłogowych i tarasowych, a także listew, profili, boazerii czy podbitek.

Składy drewna selekcjonują, składują i sprzedają drewno konstrukcyjne. Mają nie tylko szeroki wybór produktów pochodzących ze sprawdzonego źródła, ale też zatrudniają wyspecjalizowanych pracowników. Fachowcy z DrewBal pomagają klientom w wyborze drewna, które najlepiej spełni ich oczekiwania. 

Oferta składu drewna

W dobrze zaopatrzonych składach drewna można znaleźć niemal wszystkie elementy potrzebne do tworzenia konstrukcji lub wykańczania wnętrz. Ważne jest nie tylko gromadzenie wyselekcjonowanych materiałów, ale także ich prawidłowego składowanie, zabezpieczanie oraz transportowanie do miejsca wskazanego przez kupującego.

W składach drewna można kupić:

  • drewno budowlane suche przeznaczone do natychmiastowego wykorzystania,
  • deski boazeryjne, elewacyjne, tarasowe, podłogowe, które cechują się wyjątkową trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne oraz codzienną eksploatację,
  • akcesoria do mocowania desek, w tym listwy, lakiery, impregnaty,
  • słupy z drewna struganego mokrego,
  • calówki suche.

Niejednokrotnie składy drewna oferują klientom znacznie szerszy asortyment. Dzięki współpracy z tartakami, producentami, dystrybutorami i dostawcami nie tylko z kraju, ale też z zagranicy (głównie ze Skandynawii) sprowadzają również produkty na zamówienie.

Wysokiej jakości drewno budowlane i wykończeniowe

Inwestorzy prywatni i klienci biznesowi wiedzą, jak istotny dla stworzenia solidnego obiektu mieszkalnego czy użytkowego jest wybór wysokogatunkowego drewna konstrukcyjnego.

Musi być ono:

  • wytrzymałe, aby nie ulegało mechanicznym uszkodzeniom, zarysowaniom, ścieraniu (dlatego do układania posadzek na tarasach rekomendowany jest np. modrzew),
  • odporne na działanie zmiennych temperatur oraz wilgoci (dotyczy to drewna do użytku zewnętrznego),
  • estetyczne, w naturalnym odcieniu, który dodaje wnętrzom przytulności i nienachalnej elegancji.

Ważne jest, aby w składzie drewna, który wybierzesz na miejsce zakupów, spotkać wykwalifikowaną kadrę. Specjaliści pomogą Ci wybrać gatunek, który najlepiej sprawdzi się w aranżacji, jaką zaplanowałeś. Jednocześnie w takich miejscach sprzedaży bezpośredniej możesz liczyć na konkurencyjne ceny drewna.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz