Materiał Partnera

Czym zajmują się najlepsze firmy z branży usług kominiarskich?

Czym zajmują się najlepsze firmy z branży usług kominiarskich?

Usługi kominiarskie rozwijają się wprost proporcjonalnie do wzrostu liczby nowych osiedli mieszkaniowych, budynków korporacyjnych i publicznych, obiektów przemysłowych, czy domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. Pomimo iż niewiele się o nich słyszy, dotyczą one każdej osoby, co pokazuje, na jak wielką skalę działają firmy z branży kominiarskiej. Dowiedz się, czym się dokładnie zajmują i na czym polega ich dzisiejsza innowacyjność.

Usługi kominiarskie – na czym polegają?

Dzisiejsze usługi kominiarskie znacznie różnią się od tych świadczonych kilkanaście, a nawet kilka lat temu. Dzisiaj w dużej mierze są one związane z restrykcyjnymi normami dotyczącymi wentylacji pomieszczeń, sposobów ich ogrzewania, a także standardów mających swoje ujście w rozporządzeniach odnośnie emisyjności gazów gospodarczych i technicznych. Dzisiejsze najlepsze zakłady kominiarskie zajmują się zatem takimi usługami jak czyszczenie przewodów dymowych, kominowych, wentylacyjnych, czy spalinowych; przeglądy techniczne różnych budynków; czyszczenie pieców kaflowych i pieców C.O., uszczelnianie kominów innowacyjnymi wkładami kwaso i żaroodpornymi; wydawanie opinii i protokołów kominiarskich np. do gazowni; wydawanie zgód na montaż pieców C.O., czy też usługami związanymi z modernizacjami systemów kominowych w domach, przedsiębiorstwach, czy budynkach publicznych. Ważną rolą firm kominiarskich jest zatem pomoc przy podwyższaniu standardów obiektów i przystosowywanie ich do wszelkich norm europejskich. Warto zatem docenić olbrzymi wkład pracy kominiarzy, którzy dzisiaj są szeroko wyspecjalizowanymi pracownikami. Takich zatrudnia właśnie renomowany Zakład kominiarski Domi-Komin, działający w Łodzi.

Profesjonalny sprzęt kominiarski

Pracownicy firm kominiarskich uważani są dzisiaj za bardzo szeroko wyspecjalizowanych specjalistów, którzy muszą posiadać wiedzę techniczną, konstrukcyjną, materiałoznawczą, chemiczną, architektoniczną, a nawet tę związaną z ochroną środowiska naturalnego. Ponadto są to również osoby, które posiadają odpowiednie certyfikaty upoważniające na wykonywanie prac na wysokościach. Ważnym elementem, na który szczególnie trzeba zwrócić uwagę, jest sprzęt kominiarski. Dzisiaj to właśnie innowacyjna, wysoka technologia pozwala na usuwanie zagrożeń, które mogą powstać w wyniku nieprawidłowego eksploatowania systemów kominowych. Na nowoczesne urządzanie kominiarskie składają się między innymi kamery inspekcyjne, pozwalające na wykonywanie ekspertyz – dzisiaj są one nieodłączną częścią większości prac przy kominach (usługi kominiarskie opierają się na szerokiej wizji lokalnej, a nawet są wykonywane na podstawie projektów architektonicznych budynku).

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz