Materiał Partnera

Czym wyróżniają się kancelarie prawa podatkowego?

Czym wyróżniają się kancelarie prawa podatkowego?

Obecnie na rynku usług księgowo-rachunkowym, można wymienić dwie grupy podmiotów świadczących outsourcingową pomoc. Mowa oczywiście o biurach rachunkowych oraz o tak zwanych kancelariach prawa podatkowego. Drugi typ podmiotów jest najczęściej prowadzony przez biegłych rewidentów, osoby o uprawnieniach audytorskich, czy też przez innych ekspertów prawa podatkowego. Warto wiedzieć, że najlepsze kancelarie tego typu łączą doradztwo podatkowe z szeroką obsługą rachunkową, stając się najbardziej pożądanymi partnerami biznesowymi tysięcy firm!

Usługi podstawowe – obsługa stała 

Do usług podstawowych kancelarii prawa podatkowego, można zaliczyć tak zwaną obsługę księgowo-rachunkową (w ramach ewidencjonowania na zasadach ogólnych lub uproszczonych), kadrowo-płacową, czy też szereg innych działań. Mowa np. o kontaktach z urzędami kontrolnymi i skarbowymi, czy też oczywiście o rozległych procesach rozliczeń podatkowych CIT, VAT, PIT. Warto przy tym wiedzieć, że z takiej wersji obsługi korzystają dzisiaj zarówno mali przedsiębiorcy, jak i rozlegle spółki. Wynika to z dużej opłacalności zamykania własnych działów księgowo-kadrowych i korzystania z alternatywy biur rachunkowych. Dlaczego jednak tak ważna dla wielu podmiotów, jest współpraca z kancelariami prawa podatkowego? Przede wszystkim jest to podyktowane renomą, wiarygodnością, a także błyskawicznością wykonywania działań, przez biegłych rewidentów, doradców podatkowych, audytorów, czy innego rodzaju ekspertów finansowych. Obecnie z ich pomocy korzysta w ramach stałej współpracy wiele różnych firm, fundacji, stowarzyszeń, a także osób indywidualnych. Takie grupy klientów obsługuje między innymi wrocławska Kancelaria Prawa Podatkowego Poray, która wyróżnia się szerokim zakresem usług.

Usługi rozszerzone – obsługa doraźna

Jeśli chodzi o usługi rozszerzone kancelarii prawa podatkowego, które znacznie wyróżniają je spośród biur rachunkowych, należy wymienić działania dotyczące doradztwa inwestycyjnego, ustalania optymalnej polityki rachunkowej, modernizacji w firmach ustroju podatkowego i sposobów księgowych, czy też procesów optymalizacji podatkowej. Ważne jest również sporządzanie sprawozdań finansowych, czy ocenianie ich pod kątem prawnym. Obecnie najlepsi eksperci prawa podatkowego, gwarantują zatem firmom usprawnione ich działanie, w ramach między innymi uszczelniania budżetu oraz poprawienia płynności finansowych. Istotne jest na przykład wdrożenie nowatorskich technik rachunkowości zarządczej, dzięki której wprowadzone zostają odpowiednie działania planistyczne, kontrolne, a także organizacyjne, w kwestii księgowości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz