Materiał Partnera

Czym wyróżniają się centra stomatologiczne?

Czym wyróżniają się centra stomatologiczne?

Specyfikacja polskich usług stomatologicznych polega wyspecjalizowaniu się gabinetów w danym obszarze medycznym. Oznacza to, że najczęściej konkretny gabinet składa się z jednego bądź dwóch specjalistów, którzy zajmują się określonym działem leczenia stomatologicznego – np. stomatologia zachowawcza czy stomatologia estetyczna. Coraz więcej ośrodków nastawionych jest na pełny medyczny zakres usług, co znacznie wyróżnia je na rynku.

Bogata oferta leczenia stomatologicznego i komfort pacjenta

Centra stomatologiczne to wyspecjalizowane w wielu dziedzinach ośrodki lecznictwa zębów i chorób przyzębia. Zatrudniają one bowiem specjalistów, którzy świadczą usługi w zakresie stomatologii zachowawczej z endodoncją, chirurgii stomatologicznej, protetyki, a także implantologii. Warto wiedzieć, że takie placówki jak Centrum Stomatologiczne Margo Sp. z o.o. są bardzo nastawione nie tylko na pełną ofertę leczenia stomatologicznego – wraz z estetyką dentystyczną – ale również na komfort pacjentów. Tego typu miejsca dostosowały swoje budynki i gabinety do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt, który nie powoduje dyskomfortu – np. oświetlenie łagodne dla oczu, dzięki wyeliminowaniu zjawiska migania. Potwierdzeniem skuteczności medycznej centrów dentystycznych, a także najwyższych standardów światowych w dziedzinie stomatologii są osiągnięte certyfikaty. Bardzo ważne jest również uczestnictwo w różnego rodzaju konferencjach naukowych. Niesamowicie elastycznym rozwiązaniem jest także możliwość płatności za zabiegi w ratach.

Chirurgia stomatologiczna

Warto wiedzieć, że nie każdy gabinet stomatologiczny jest przygotowany do takich zabiegów jak usunięcie ósemek czy resekcja zęba – polega ona na odcięciu wierzchołka korzenia zęba i wyeliminowaniu stanów zapalnych. Są to bowiem działania zaliczane do chirurgii stomatologicznej, która wymaga specjalistycznej wiedzy, a także wykorzystania tylko najnowocześniejszych urządzeń i narzędzi. Chirurgia dentystyczna nie jest związana jedynie z leczeniem zaawansowanych chorób w obrębie jamy ustnej. Bardzo ważnym jej działem są zabiegi przygotowujące pacjenta do działań z zakresu implantologii czy protetyki. Warto pamiętać, że chirurgia stomatologiczna to jeszcze większa ingerencja w tkankę i nerwy niż w przypadku leczenia zachowawczego, dlatego wszystkie zabiegi powinno się wykonywać w profesjonalnych centrach dentystycznych – tylko one są przygotowane na leczenie nawet najcięższych przypadków.

Nowoczesny sprzęt analityczny

Kolejną różnicą pomiędzy centrami stomatologicznymi a standardowymi gabinetami dentystycznymi jest wyposażenie w sprzęt analityczny, dzięki któremu wykonuje się wiele badań. Mowa tutaj między innymi o tomografie stomatologicznym 3D, pantomografie czy cefalometrze (metoda obrazowania części twarzowej czaszki wykorzystywana m.in. przy ortodoncji). Warto wiedzieć, że najlepsze centra są w stanie wykonać zdjęcia panoramiczne dziecięce czy zdjęcia boczne stawów szczękowo-żuchwowych.

Wybierając centrum stomatologiczne, można mieć pewność, że leczenie przebiegnie bezboleśnie i bardzo szybko. Specjaliści stomatolodzy zawsze biorą pod uwagę ogólny stan zdrowia i są w stanie zauważyć nawet najmniejsze niepokojące oznaki chorobowe – im szybsze rozpoznanie, tym łatwiejsze i tańsze leczenie. Nigdy nie można zapomnieć o profilaktyce.

Oceń artykuł (1)
2.0
Komentarze
Dodaj komentarz