Artykuł sponsorowany

Czym wyróżnia się szpachlowanie bezpyłowe?

Czym wyróżnia się szpachlowanie bezpyłowe?

Dzięki gładzi można pozbyć się wszelkich nierówności ze ścian i sufitów. Tradycyjna obróbka tego typu powierzchni zakłada nałożenie warstwy materiału a następnie jej szlifowanie, co zajmuje zwykle kilka dni. Pył powstający w wyniku szlifowania jest trudny do usunięcia, a konieczność ciągłego sprzątania spowalnia wykonanie innych prac remontowych. Na szczęście istnieje alternatywa dla klasycznego szpachlowania! Jest nią kładzenie tynków metodą bezpyłową. Na czym to polega?

Gładź angielska – szybkie, przyjemne i estetyczne szpachlowanie

Dynamiczny rozwój technologii wykończeniowych zaowocował pojawieniem się na rynku produktów, które usprawniają przebieg prac renowacyjnych, jakie prowadzimy w swoich domach, mieszkaniach czy lokalach użytkowych. W sklepach pojawiła się gładź gipsowa na obróbki na mokro, zwana także gładzią angielską. Jak informuje specjalista z firmy budowlanej „Rembud” – produkt ten znajduje zastosowanie na podłożach takich jak:

  • płyty kartonowo gipsowe,
  • beton,
  • tynk cementowy,
  • tynk wapienny.

Gładź angielska pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni ścian i sufitów bez konieczności szlifowania. Co to oznacza? Wykończanie powierzchni płaskich zajmuje znacznie mniej czasu oraz wiąże się z mniejszym bałaganem. Specjaliści, którzy oferują kładzenie tynków na mokro, chwalą też znakomity efekt, jaki można osiągnąć dzięki zastosowaniu tej techniki.

Kładzenie tynków na mokro – jak wygląda przebieg prac?

Przed nałożeniem gładzi angielskiej, tak jak i w przypadku stosowania tradycyjnych metod szpachlowania, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Powinno być ono dobrze oczyszczone, odtłuszczone i suche. Mieszankę należy przygotować według przepisu producenta, który znajduje się na opakowaniu produktu. Ważne, by ściśle trzymać się wytycznych, dzięki czemu uzyskamy najlepszą jakość tynkowania.

Na początku z pomocą przygotowanej mieszanki należy uzupełnić wszelkie nierówności i ubytki, jakie znajdują się na ścianach czy suficie. Dopiero potem można nanieść cienką warstwę gładzi angielskiej na całą powierzchnię, która wymaga obróbki. Po zakończeniu tego procesu trzeba odczekać określony czas (ok 20 minut), a następnie wykonać „test dłoni”. Nałożona na powierzchnię masa nie powinna brudzić rąk.

Jeśli test przebiegnie pozytywnie, koniczne będzie wygładzenie rys, które pojawiły się na ścianach. Następnie należy wygładzić całą masę przy pomocy zwilżonej szpachli. W wyniku takiego działania otrzymamy gładką powierzchnię o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz