Materiał Partnera

Czym wyróżnia się profesjonalny warsztat samochodowy?

Czym wyróżnia się profesjonalny warsztat samochodowy?

Na polskim rynku działa ponad 17 tysięcy warsztatów samochodowych. Niestety wiele z nich nie posiada nowoczesnego sprzętu, a także szerokiego zakresu swoich usług. Jest jednak w naszym kraju sporo wyróżniających się podmiotów o niestandardowych usługach takich jak tuning samochodowy. To właśnie takie zakłady mechaniki i elektroniki pojazdów są godne współpracy – również ten długotrwałej.

Naprawy eksploatacyjne

Najważniejszym profilem działalności danego zakładu motoryzacyjnego zawsze powinny być tak zwane naprawy eksploatacyjne. Według statystyk korzysta z nich każdego roku co drugi polski kierowca pojazdów osobowych. To dlatego na naszym rynku działa wiele podmiotów wyspecjalizowanych w naprawach silników, układów wydechowych, zawieszenia, czy hamulców. Muszą one być wyposażone w nowoczesne sprzęty i narzędzia. Innowacyjność i terminowość zleceń zapewnia renomowany warsztat Zamiar Garage, który obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych – właścicieli flot samochodów firmowych, zespoły rajdowe itp.

Elektronika

Ważnym wyróżnikiem najlepszych warsztatów samochodowych jest wykorzystanie przez nich nowoczesnych urządzeń diagnostycznych takich jak Texa czy Ross-Tech VAG. Tylko dobrze wyposażone zakłady są przygotowane na świadczenie szerokich usług związanych z elektroniką samochodową – np. diagnozowanie i naprawianie aut wyposażonych w magistralę CAN. Warto wiedzieć, że na rynku są w stanie utrzymać się tylko te warsztaty, które oferują właśnie serwis elektroniki. Postępująca technologia motoryzacyjna wykorzystuje bowiem ją w coraz większym natężeniu – wystarczy zwrócić uwagę na nowe modele aut osobowych.

Serwis opon

Dobry warsztat motoryzacyjny działa również jako zakład wulkanizacyjny. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza że konstruktorzy samochodów osobowych, instytucje normalizacyjne, a także producenci ogumienia i komponentów zawieszenia rekomendują przynajmniej dwa razy w roku udać się na wymianę opon, czy wyważenie geometrii kół. Najlepsi wulkanizatorzy oferują również prostowanie i spawanie kół, a także – co jest prawdziwą zaletą na rynku – bardzo sprawną sprzedaż opon, również w technologii Run Flat (typy opon niskoprofilowych).

Tuning samochodowy i detailing

Dodatkową usługą motoryzacyjną warsztatów mechaniki i elektroniki pojazdów jest tuning samochodowy. Świadczą go tylko najlepsze podmioty o bardzo szerokiej wiedzy z zakresu konstrukcji samochodowych. Tuning samochodowy wymaga bowiem zastosowania niestandardowych technik, na które mogą pozwolić sobie tylko najlepsze ośrodki. Jeśli chodzi o specyfikację tychże usług, dotyczą one zarówno zmiany wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego auta, jak i jego sprawności – np. montowanie systemu zawieszenia pneumatycznego AiR Ride. Ostatnim wyznacznikiem dobrego zakładu motoryzacyjnego są działania tak zwanego detalingu – poprawa wyglądu samochodu bądź zabezpieczenie przed uszkodzeniami nowych, salonowych aut.

Opracowanie:
Kraków, Potrzask 94A
tel. 512 780 714
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz