Artykuł sponsorowany

Czym wyróżnia się dobra polisa na życie? Zdradza agent ubezpieczeniowy Sebastian Powroźnik

Czym wyróżnia się dobra polisa na życie? Zdradza agent ubezpieczeniowy Sebastian Powroźnik

Ubezpieczenie na życie to sposób na zabezpieczenie siebie i swojej rodziny w przypadku różnego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń. Mnogość ofert, które proponują towarzystwa ubezpieczeniowe, utrudnia jednak wybór właściwej polisy, zwłaszcza że niektóre wyróżniają się węższym, a niektóre szerszym zakresem ochrony. Czy powinno wyróżniać się zatem godne uwagi ubezpieczenie? O tym opowiada agent ubezpieczeniowy Sebastian Powroźnik z Krakowa, który przynależy do prestiżowego stowarzyszenia agentów ubezpieczeń życiowych i doradców finansowych MDRT.

Zwróć uwagę na podstawowy zakres polisy na życie i jej koszt

Polisy na życie zawsze mają wyznaczony podstawowy zakres ochrony, który dotyczy wypłaty odszkodowania w przypadku śmierci ubezpieczonego lub członka rodziny. Agent ubezpieczeniowy Sebastian Powroźnik dodaje, że takie ubezpieczenie musi chronić również w przypadku niezdolność do wykonywania pracy po wypadku lub niezdolności do samodzielnego funkcjonowania. Dobra polisa w podstawowym swoim zakresie pozwoli również na uzyskanie pieniędzy po hospitalizacji i po zdiagnozowaniu ciężkiej choroby. Na co jednak trzeba szczególnie zwrócić uwagę?

Agent Sebastian Powroźnik zdradza, że nie każda polisa na życie pozwala zabezpieczyć wszystkich członków rodziny, zwłaszcza jeśli mowa o familiach wielodzietnych. Ubezpieczenia mogą różnić się też wysokością składki i wypłacanych świadczeń. By sprawdzić, czy dana oferta jest korzystna, warto zatem poprosić o wparcie specjalistów. Doświadczeni agenci ubezpieczeniowi tacy jak ekspert Sebastian Powroźnik, są w stanie skroić polisę na miarę potrzeb i możliwości klienta.

Dobra polisa na życie, czyli wiele dodatkowych pakietów

O tym, czy dana polisa na życie zalicza się do tych bardzo dobrych i wartych uwagi, zależy w dużej mierze również to, jakie rodzaje dodatkowych pakietów można do niej dobrać. Prócz podstawowego parasola ochronnego wiele ubezpieczeń na życie uwzględnia rozszerzenia dotyczące darmowych usług serwisantów (hydraulika, elektryka itd.) czy bezpłatnego medycznego assistance. To właśnie na ten pakiet powinni według agenta Sebastiana Powroźnika decydować się m.in. seniorzy i rodziny z małymi dziećmi. Co w jego przypadku oferowane jest ubezpieczonym?

Medyczne assistance to bezpłatne konsultacje telefoniczne z lekarzami, darmowy transport medyczny, a niekiedy nawet darmowe wizyty u specjalistów, w tym u dentystów. Niektórzy ubezpieczyciele w ramach takiego pakietu oferują opłacone wsparcie psychologiczne.

Przejrzyste OWU i indywidualne warunki polisy

Szeroka podstawowa ochrona, którą gwarantuje dana polisa, a także wiele opcjonalnych pakietów dodatkowych nie czyni danego ubezpieczenia atrakcyjnym, o ile zapisy umowy opatrzone są wieloma klauzulami. Agent ubezpieczeniowy Sebastian Powroźnik przestrzega przed niekorzystnymi punktami Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, które mogą uwzględniać tzw. wyłączenia. Mowa np. o zapisach, które prawnie wykluczają ubezpieczonego z możliwości likwidacji szkody. Wyłączeniem może być śmierć ubezpieczonego poza Polską czy też wypadek będący skutkiem uprawiania sportów ekstremalnych.

By uniknąć takich pułapek, warto zawsze dokładnie omawiać umowy z ekspertami. Agenci ubezpieczeniowi są też w stanie – zwłaszcza stałym klientom danych ubezpieczycieli – wypracować na drodze negocjacji indywidualne warunki polis. O to można prosić specjalistę Sebastiana Powroźnika, który współpracuje z wszystkimi uznanymi w Polsce towarzystwami ubezpieczeniowymi.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz