Materiał Partnera

Czym transportuje się żwir?

Czym transportuje się żwir?

Obecnie domy jednorodzinne, ale nawet całe osiedla buduje się na potęgę. Nie da się ukryć, że potrzebne do tego są odpowiednie materiały. Jednym z nich niewątpliwie jest żwir. Jednak, jak to się dzieje, że ten trafia na plac budowy? Trzeba go skutecznie i bezpiecznie przetransportować. Jak to zrobić? O tym chcemy dziś napisać, dowiedz się, czym najczęściej transportuje się żwir.

Długodystansowy transport żwiru

Transport żwiru uwarunkowany jest przede wszystkim tym, skąd do nas przyjeżdża. Surowiec ten jest ogólnie dostępny, ale nie tak prosty w przewożeniu. Mimo wszystko jest wiele firm, które sprzedają ten materiał i dowożą go do wskazanej przez klienta czy inwestora lokalizacji. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Szymon Jarzyna Zakład usług transportowych. Należy jednak zauważyć, że jest wiele działalności, które decydują się na transport żwiru z odległych miejsc, czasem nawet z innych krajów. Wtedy najlepszym rozwiązaniem na przewóz surowca jest bez dwóch zdań wagony kolejowe. Najczęściej wyposażone są w oddzielne zbiorniki, które przedziela się w prosty sposób, czyli przegrodami. Charakterystycznym dla transportu kolejowego jest to, że rozładunek jest szybki, sprawny i bardzo prosty, z resztą sam przewóz również.

Kolejną możliwością są barki rzeczne i masowce morskie. Surowiec umieszcza się wtedy w przedziałach ładunkowych lub w workach. To jednak opcja, która wymaga portu morskiego, a ten dobrze przystosowany do masowców mieści się tylko w Gdańsku.

Ostatni etap transportu – wprost na Twoją budowę!

Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest bez dwóch zdań przewóz samochodowy żwiru. Wykorzystuje się do tego silosy jednokomorowe lub wielokomorowe, zsyp i podnośnik hydrauliczny. Na rynku istnieje wiele firm oferujących przewóz surowca właśnie w ten sposób. Jedną z nich jest wspominana już, prowadzona przez Szymona Jarzyna. Największe zalety? Cena, ale także możliwość dotarcia do każdego miejsca i rozładowanie auta ze żwirem nawet kilka metrów od miejsca budowy domu czy innego budynku.

Opracowanie:
Polanka Wielka, Słoneczna 122
tel. 509 326 715
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz