Materiał Partnera

Czym się wyróżnia dobry warsztat samochodowy?

Czym się wyróżnia dobry warsztat samochodowy?

Posiadanie samochodu wiąże się okresowymi wizytami w warsztacie samochodowym. Niestety niektóre warsztaty sprawiają niemiłe niespodzianki w postaci zarysowań na karoserii, których nie było wcześniej, niezwykle drogich napraw lub niewłaściwie wykonanych napraw. Aby zaoszczędzić sobie stresu i niepotrzebnych wydatków, warto wybrać “swój” dobry i sprawdzony auto serwis. Po czym go poznać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Cechy dobrego warsztatu samochodowego

Dobry warsztat samochodowy wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. Po czym go poznać? Zwróć uwagę na poniższe elementy:

  • Opinie innych klientów. Zadowolony klient to najlepsza reklama. Zanim oddasz swoje auto do serwisu, sprawdź w internecie, jakie ma opinie. Mnogość pozytywnych opinii jest zielonym światłem zachęcającym do skorzystania z usług auto serwisu, nawet jeśli ma nieco wyższą cenę niż konkurencja.
  • Dobre wyposażenie. Sprzęt wysokiej klasy umożliwia sprawną, bezpieczną i bezproblemową realizację zleceń.
  • Wiedza i doświadczenie pracowników. Tacy pracownicy stanowią “serce” firmy. Bez wiedzy i doświadczenia nawet najlepszy sprzęt staje się bezużyteczny.
  • Szeroki zakres usług. Mnogość usług sprawia, że przy okazji jednej wizyty będziesz mógł załatwić wiele spraw na raz i kto wie, może otrzymasz dodatkową zniżkę.
  • Otwartość na sporządzenie umowy. Umowa pisemna jest jednym z elementów dochodzenia swoich praw w przypadku źle wykonanej usługi. Jeśli twój mechanik nie wyraża gotowości do podpisania umowy, lepiej poszukać innego.
  • Komunikatywność. Dobry mechanik w jasny i dokładny sposób opisze jakie naprawy będą niezbędne oraz ile będą kosztować, dzięki temu obie strony unikną nieporozumień.

Jak wyegzekwować swoje prawa w przypadku źle wykonanej usługi?

Zgodnie z prawem (art. 471 Kodeksu cywilnego) w przypadku nienależytego wywiązania się z obowiązków mechanik musi bezpłatnie naprawić szkody. Aby wyegzekwować swoje prawa, warto zadbać o podpisanie umowy (wraz z kosztorysem) przed rozpoczęciem usługi, a także należy wziąć rachunek po wykonaniu usługi. Jeśli podejrzewasz, że mechanik źle wykonał swoją pracę, możesz zasięgnąć opinii rzeczoznawcy z Polskiego Związku Motorowego lub zlecić badanie techniczne. Te elementy będą solidną podstawą do ewentualnych roszczeń.

Profesjonalny auto serwis

Poszukujesz dobrego i sprawdzonego warsztatu samochodowego? Zajrzyj do Auto Servis Adrian Michalczyk. Firma jest zlokalizowana w Zagwiździu, na terenie województwa opolskiego. Auto Servis obsługuje klientów indywidualnych i firmy. W zakresie usług warsztatu znajduje się między innymi: elektronika samochodowa, diagnostyka komputerowa, wulkanizacja, naprawa klimatyzacji samochodowej, naprawa układów napędowych, hamulcowych, zawieszenia, kierowania i układów wydechowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz