Artykuł sponsorowany

Czym się różni manicure żelowy od hybrydowego?

Czym się różni manicure żelowy od hybrydowego?

Piękne, zdrowe i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Nie dziwi więc fakt, iż to właśnie pielęgnacja dłoni i paznokci jest zabiegiem najczęściej wykonywanym w salonach kosmetycznych.  Różnorodność sposobów pielęgnacji sprawia, że czasem kobiety nie wiedzą, którą metodę manicure wybrać. W tym artykule wyjaśnimy różnice pomiędzy manicure żelowym a hybrydowym. Wspomnimy także o efektywności oraz trwałości każdego z nich.

Manicure żelowy – wybierz pożądaną długość i kształt

Paznokcie żelowe to idealne rozwiązanie w przypadku problemów z kruchymi i słabymi paznokciami, które po osiągnięciu pewnej długości odpryskują i łamią się. Dzięki metodzie żelowej płytka jest twarda i wytrzymała, a my możemy cieszyć się pięknymi paznokciami, nawet, jeśli jeszcze godzinę wcześniej były one krótkie i zniszczone

Jak dodaje specjalistka ze Studia Urody ManiQ we WrocławiuManicure żelowy polega na przedłużeniu paznokcia za pomocą formy lub tipsa. Stosując metodę żelową można nadać paznokciom dowolny kształt oraz długość.

Pierwszy etap manicure żelowego to odpowiednia dezynfekcja skóry i usunięcie z płytki paznokcia starego lakieru lub odżywki. Kolejnym krokiem jest wycięcie i odsunięcie skórek, co pozwoli w dalszym etapie skupić się już na samej płytce paznokciowej, która zostanie wyrównana, zmatowiona pilnikiem i oczyszczona z powstałego podczas tych zabiegów, pyłu.

Następnie nakładany jest preparat, który zwiększy przyczepność warstw oraz bazy, utrwalanej w lampie LED. Na tak przygotowane paznokcie nakładany jest następnie żel, którego warstwy układane z pomocą specjalnej formy, utrwalane są w lampie LED. Następnym etapem jest nakładanie żelu budującego, jednak wcześniej manicurzystka zdejmuje formę, po czym, za pomocą pilnika, nadaje paznokciom pożądany kształt i długość. Żel budujący ma postać mlecznej, przezroczystej lub jasnoróżowej substancji, stanowi on doskonały podkład każdej stylizacji – od subtelnego manicure francuskiego, po różnorodne kolory i wzory, dobierane indywidualnie wedle preferencji klientek.

Manicure hybrydowy – piękne, mocne i naturalne paznokcie na długo!

Manicure hybrydowy jest jedną z najczęściej wybieranych metod stylizacji paznokci. Swą popularność zawdzięcza szybkości wykonania oraz trwałości – lakiery hybrydowe utrzymują się na płytce paznokcia nawet do kilku tygodni, nie odpryskują i nie ścierają się. Manicure hybrydowy to idealny sposób na trwały kolor przy równoczesnym zachowaniu naturalnej płytki paznokciowej. Hybryda w tym przypadku oznacza połączenie efektu lakieru do paznokci ze specjalnym wzmacniającym żelem.

Lakier hybrydowy nakładany jest na uprzednio przygotowaną płytkę. Musi być ona odpowiednio zmatowiona, opiłowana na pożądany kształt, oczyszczona z pyłów oraz odtłuszczona. Dzięki tym zabiegom przygotowawczym oraz specjalnej bazie, lakier idealnie przylega do paznokci. Nałożone na płytkę warstwy twardnieją pod wpływem działania lampy LED.

Podsumowując, warto podkreślić, iż ostateczny wybór odpowiedniej metody manicure zależy od indywidualnych oczekiwań oraz preferencji danej kobiety.

Niewątpliwie główną cechą odróżniającą zabieg żelowy od hybrydowego jest fakt, iż ten pierwszy stosuje się w przypadku zbyt krótkich paznokci, w celu ich przedłużenia oraz nadania im wymarzonego kształtu. Metoda żelowa jest więc rozwiązaniem idealnym dla pań, które mają krótkie i łamliwe paznokcie o nieregularnym kształcie.

Hybryda wybierana jest z kolei przez kobiety, dla których priorytetem jest trwałość koloru i odporność lakieru przy zachowaniu zupełnie naturalnej długości płytki. Metoda ta jest mniej pracochłonna, przez to nieco tańsza.

Manicurzystki zalecają, by hybrydę odnawiać co 2-3 tygodnie, żel natomiast co 3-4 tygodnie. Jest jednak pewna różnica: w przypadku manicure żelowego, w momencie pojawienia się odrostów, można zastosować uzupełnienie. Jeśli zaś zastosowano metodę hybrydową – po upływie 2-3 tygodni należy usunąć ją przy użyciu specjalistycznych preparatów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz