Materiał Partnera

Czym się kierować przy wyborze firmy transportowo-spedycyjnej?

Czym się kierować przy wyborze firmy transportowo-spedycyjnej?

Szukając dobrej  firmy spedycyjnej, która jednocześnie zajmuje się krajowym i zagranicznym transportem towarów, początkujący przedsiębiorca może mieć przed sobą nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że firm takich jest naprawdę sporo. Na co zatem należy zwrócić uwagę szukając przewoźnika dla swoich towarów?

Usługi spedycyjne i transportowe

Spedycja to organizowanie transportu dla ładunków o różnych gabarytach. Czynności te mogą być wykonywane przez użytkownika transportu (spedycja własna), przez przedsiębiorstwa spedycyjne, które zajmując się transportem na zlecenie klienta, oraz firmy transportowe, takie jak firma Transport i Spedycja – Kasprzycki, która organizuje przewóz towarów przy jednoczesnym wykonywaniu usług transportowych. Dodatkowo zajmuje się mechaniką pojazdów ciężarowych. Usługi takie mogą mieć charakter krajowy i zagraniczny. Istotne jest czego dokładnie one dotyczą. Dowiedz się w czym firma się specjalizuje. Spytaj o to jaki rodzaj materiałów przewozi i jakim taborem samochodowym dysponuje. Przewożąc produkty spożywcze, firma powinna posiadać odpowiednie samochody do transportu chłodniczego. Organizując przewozy specjalistyczne, np. transport chemikaliów, powinna dysponować autami do przewozu materiałów niebezpiecznych oraz posiadać odpowiednio przeszkolonych kierowców, którzy mają dokumenty do prowadzenia takich pojazdów. Firmy transportowe zajmują się też przewozem inwentarza żywego czy odpadów i materiałów wtórnych. W firmie Kasprzycki poza wymienionymi usługami można liczyć na transport dłużyc, samochodów i towarów masowych (np. transport mleka cysternami z gospodarstw rolnych).

Co jest ważne w poszukiwaniach firmy spedycyjno-transportowej?

Firmy transportowe i spedycyjne oraz te, które zajmują się jednym i drugim, można znaleźć w Sieci bądź z polecenia. Bez względu na metodę poszukiwań, jaką wybierzesz, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim wiarygodność i doświadczenie. Możesz sprawdzić w rejestrze przedsiębiorców, czy upatrzona przez ciebie firma w ogóle isnieje. Wystarczy w wyszukiwarkę KRS lub CEIDG wpisać nr NIP, a pojawią się dane związane m.in. z adresem siedziby i rokiem powstania firmy. Dowiedz się czy posiada licencję na wykonywanie usług i czy ma uprawnienia do przewożenia materiałów niebezpiecznych (ADR) oraz ponadgabarytowych. Zapytaj o referencje  i certyfikaty, świadczące o jej rzetelności, zaangażowaniu i profesjonalizmie. Bardzo ważne jest ubezpieczenie. Każda, poważna i uczciwa firma transportowa będzie gwarantowała ci ubezpieczenie towaru na wypadek strat poniesionych wskutek uszkodzenia przewożonego ładunku bądź jego kradzieży

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz