Materiał Partnera

Czym się kierować, kupując materac do hotelu?

Czym się kierować, kupując materac do hotelu?

Zdrowy i komfortowy sen jest podstawą udanego wypoczynku oraz relaksu, dlatego powinniśmy szczególnie starannie wybierać materac do hotelu. Dokonując zakupu materaca dla siebie będziemy bowiem brali nieco inne, bardziej indywidualne kryteria, niż z myślą o hotelowych gościach. Materace do pensjonatów, domów wypoczynkowych czy hoteli muszą bowiem być na tyle uniwersalne, aby każdy gość poczuł się  na nich komfortowo.

Hotelowy materac powinien być przede wszystkim wygodny i komfortowy. Jednak wybierając go, nie powinniśmy brać pod uwagę jedynie preferencji klientów. Ważne bowiem także, aby łatwo udało się go utrzymywać w czystości. Sprawdź, czym się kierować, kupując materac do hotelu.

Wymiary

Swoje poszukiwania zacznij od wyboru materaca w odpowiednim rozmiarze. Zgodnie z przepisami bowiem, materac jednoosobowy powinien mieć rozmiary co najmniej 90 na 200 cm, a dwuosobowy 140 na 200 cm. Pamiętajmy także, aby materac posiadał wymagane przez przepisy przeciwpożarowe certyfikaty trudnopalności.

Czystość

Kolejnym kryterium wyboru materaca do hotelu powinno być to, czy łatwo da się go utrzymać w czystości oraz czy umożliwia on szybką oraz sprawną wymianę pościeli przez serwis sprzątający. Dobierzmy do niego odpowiednie ochraniacze, nieprzepuszczające płynów oraz wilgoci, które zapobiegną powstawaniu poważnych zabrudzeń.  

Wytrzymałość

Hotelowy materac, ze względu na specyfikę jego użytkowania, musi być dużo solidniejszy i bardziej wytrzymały. Specjaliści polecają modele sprężynowe kieszeniowe lub piankowe, o bardzo dużej gęstości i odporności na wszelkie uszkodzenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w materac dwustronny, który, dzięki możliwości użytkowania go z obydwu stron, będzie służył nam znacznie dłużej. Szeroki wybór różnego rodzaju materacy, w tym także nadających się do hoteli, znajdziemy w firmie Optimum. Najwyższa jakość oferowanych wyrobów, w tym także łóżek kontynentalnych oraz stelaży, a także wieloletnie doświadczenie na rynku sprawiają, że jest to firma godna zaufania.  

Komfort snu

Jeśli wybrany przez nas materac spełni wszystkie wyżej opisane normy to odpowiedzmy sobie na pytanie zasadnicze; czy jest wygodny i komfortowy? Czy zapewnia zdrowy, relaksujący sen? Czy po paru nocach przespanych w naszym hotelu, goście będą chcieli do nas wracać lub będą polecać go innym? Nie bójmy zapytać się sprzedawcy, czy oferowany przez niego produkt jest odporny na odkształcenia. Warto bowiem zainwestować w nieco droższy materac, ale spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości hotelowych. 

Opracowanie:
Zarzecze, Polna 20
tel. 15 870 13 69
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz