Artykuł sponsorowany

Czym się charakteryzują i gdzie sprawdzą się najlepiej dachowe pokrycia blaszane?

Czym się charakteryzują i gdzie sprawdzą się najlepiej dachowe pokrycia blaszane?
Rynek materiałów budowlanych związanych z pokryciami dachowymi jest obecnie bardzo rozbudowany. Wszyscy inwestorzy mają do swojej dyspozycji produkty charakteryzujące się nie tylko doskonałą estetyką, ale także coraz lepszymi właściwościami technicznymi. Wciąż ogromnym zainteresowaniem cieszą się blachodachówki, a fakt ten wynika przede wszystkim ze szczególnych właściwości tego materiału. Co konkretnie warto wiedzieć na ten temat?

Co wyróżnia blachodachówki?


Nowoczesne blachodachówki to obecnie najlżejsze z obecnie dostępnych pokryć dachowych. Dla porównania waga 1 m2 wynosząca około 4,5 kg, jest aż dziesięciokrotnie niższa niż w przypadku pokryć konwencjonalnych takich jak dachówki ceramiczne czy betonowe. Warto również podkreślić, iż pokrycia blaszane charakteryzują się doskonałą wytrzymałością zarówno na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i wpływ warunków środowiskowych. Ocynkowany rdzeń stalowy pokryty ochronną powłoką poliuretanu stanowi najlepszą gwarancję długiej żywotności produktu.

Blachy dachowe są bardzo szczelne, a ich montaż – co szczególnie widoczne jest w przypadku blachodachówek arkuszowych – przebiega niezwykle sprawnie. Producenci coraz częściej stawiają na rozwiązania systemowe, co oznacza, że w skład całego pokrycia wchodzą m.in. oryginalne gąsiory, obróbki blacharskie, akcesoria czy nawet systemy rynnowe. Różnorodność kształtów przetłoczenia fali oraz kilkadziesiąt możliwych do wyboru kolorów przyczyniają się do tego, iż blachy idealnie sprawdzą na dachach domów nowoczesnych i klasycznych. Gdzie jednak ich wykorzystanie może okazać się wyjątkowo praktyczne?

Kiedy postawić na blachodachówkę?


Dzięki wszystkim wyjątkowym cechom blachodachówki są doskonałym materiałem podczas prac związanych z  wymianą starego pokrycia dachowego na nowe. Dzięki lekkości inwestorzy nie stają przed koniecznością wzmacniania więźby, a charakterystyczny dla blachodachówek świetny stosunek ceny do jakości sprawia, że cała inwestycja nie musi się okazać tak kosztowna, jak pierwotnie mogło się wydawać. Z praktycznego punktu widzenia rodzaj blachodachówki warto zoptymalizować, mając na uwadze kształt połaci.

Na prostych dachach dwuspadowych najlepiej sprawdzą się klasyczne blachy cięte z arkusza na wymiar. Na bardziej skomplikowanych zaś, nowocześniejsze blachodachówki modułowe. Jak podkreślają specjaliści z firmy Delta Krokowa, o uniwersalności tej technologii świadczy także fakt, iż blachy mogą być montowane już od około 12 stopni nachylenia połaci bez względu na to, czy warstwę wstępnego krycia stanowi papa, czy też membrana. W obu przypadkach do poprawnego zamontowania potrzebny jest wcześniej przygotowany stelaż z łat i kontrłat dachowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz