Materiał Partnera

Czym są systemy jednego klucza?

Czym są systemy jednego klucza?

Nowoczesne okucia drzwiowe to nie tylko wytrzymałe systemy zapewniające bezpieczeństwo, funkcjonalność i dobre wrażenia estetyczne. Powinny także zwiększać naszą wygodę. Żyjemy w XXI wieku, a nadal musimy borykać się z codziennym problemem poszukiwania odpowiedniego klucza do danego zamka. Jeśli jest ich sporo, to sprawa staje się poważna. Duże pęki kluczy są ciężkie, nieporęczne i utrudniają życie. Z pomocą przychodzą systemy jednego klucza.

Dla kogo przeznaczone są systemy jednego klucza?

Nie trzeba prowadzić dużej firmy, by używać wielu kluczy. Wystarczy, że mamy garaż, piwnicę czy pomieszczenia gospodarcze. Jeśli dochodzą do tego klucze z firmy, w której pracujemy, a także służbowych i prywatnych pojazdów, otrzymujemy spory pęk. Jeśli są one dorabiane, to często wyglądają zupełnie tak samo. Można je wprawdzie jakoś oznaczyć, ale nie sprawdzi się to we wszystkich warunkach. Kreatywność nie pomoże nam także w samym znalezieniu klucza. Stajemy więc przed codziennym irytującym problemem. Zmuszeni do szukania odpowiedniego klucza każdorazowo tracimy nawet kilka minut. Ma to szczególne znaczenie, gdy często musimy z nich korzystać, ale już sam powrót do domu może się przez to okazać frustrujący. Na szczęście z pomocą przychodzą nam systemy jednego klucza oferowane m.in. przez firmę Atest z Chełma. Pozwalają one nieco zmniejszyć naszą irytację spowodowaną koniecznością szukania klucza. Nie musimy przy tym wymieniać wszystkich zamków! Jeśli wyrazimy taką chęć, mogą one zostać dorobione do naszego obecnego klucza. Oszczędność czasu i wygoda, które dzięki temu zyskamy, są nie do przecenienia. Warto także wiedzieć, że zastosowanie systemów jednego klucza nie ogranicza się do zamków drzwiowych czy kłódek – możemy ich użyć także w meblach i kasetkach. Otwieranie wszystkich szafek, szufladek i drzwiczek jednym kluczem – czemu nie?

Systemy Master Key – dla wymagających

Dla osób prowadzących duże firmy lub instytucje publiczne (takie jak szkoły czy urzędy) systemy jednego klucza mogą okazać się niewystarczające. Jeśli mamy wielu pracowników i chcemy, by niektórzy mieli dostęp do wszystkich pomieszczeń, a inni tylko do ich części, nie musimy wyposażać ich w dziesiątki kluczy. Nowoczesne systemy Master Key stanowią rozbudowę systemów jednego klucza. Dzięki nim klucze uzyskują różne poziomy dostępu i pozwalają na otwarcie różnych pomieszczeń. Każda realizacja praktyczna tego rodzaju systemu jest dopasowywana indywidualnie do naszych potrzeb.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz