Materiał Partnera

Czym są nowoczesne pompy wirowo-odrzutowe?

Czym są nowoczesne pompy wirowo-odrzutowe?
Wiele rzeczy wymaga odpowiedniego przemyślenia, jeżeli chodzi o montaż sprawnie funkcjonującej instalacji sanitarnej. W niektórych przypadkach sporo problemów może przysporzyć kwestia przetransportowania wody ku górze. Już od dawna do tego celu służą specjalistyczne pompy, których konstrukcja zmienia się i ewoluuje wraz z coraz większymi wymaganiami użytkowników. Co warto wiedzieć i czym są nowoczesne pompy wirowo-odrzutowe?

Charakterystyka pomp wirowo-odrzutowych

Bardzo ogólnie rzecz ujmując, każdego rodzaju pompy służą do nadania cieczy lub osadom odpowiednio dużej energii mechanicznej. Do uzyskania tego efektu w konstrukcji pomp używa się wirników, tłoków lub membran. Cechą charakterystyczną pomp, bez względu na ich budowę jest to, że aby mogły one wykonywać swoją pracę, muszą być w zanurzone w cieczy. Trzeba także pamiętać o odpowietrzeniu przestrzeni roboczej pompy przed jej pierwszym uruchomieniem. Coraz większą popularnością ze strony inwestorów cieszą się pompy wirowo-odrzutowe. Czemu zawdzięcza się taki stan rzeczy? Przyczyn jest kilka. Pierwszą z nich jest bardzo nowoczesna i przede wszystkim niezwykle wydajna konstrukcja napędu pompy.

O czym konkretnie mowa? O wysokosprawnym silniku elektrycznym, który pomimo niewielkiej mocy, ma zdolność podnoszenia cieczy lub osadów na wysokość około 30 m. Pompy wirowo-odrzutowe cechują się także przyzwoitą wydajnością, wynoszącą 5l/s. Zmodyfikowana konstrukcja obudowy silnika pompy, która obecnie wykonywana jest ze stali nierdzewnej, de facto eliminuje wszelkie ewentualności dotyczące degradacyjnego wpływu wilgoci. Sprzedażą pomp wirowo-odrzutowych zajmują się najbardziej doświadczeni dystrybutorzy z branży sanitarno-kanalizacyjnej, do których zdecydowanie należy firma Inwap. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego ze zleceń w sposób indywidualny firma od lat zapewnia klientom kompleksowe wsparcie nie tylko w zakresie sprzedaży pomp, ale także w sprawach związanych z doradztwem projektowym. Co jeszcze warto wiedzieć o pompach wirowo-odrzutowych?

Korzyści z posiadania pompy wirowo-odrzutowej

Swoją ogromną renomę pompy wirowo-odrzutowe zawdzięczają przede wszystkim temu, że jednym z ich komponentów są rozdrabniacze. Co to takiego? To urządzenie odpowiedzialne, za usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń stałych, które mogą znaleźć się w cieczach. Wykorzystanie rozdrabniaczy powoduje, że utrata drożności całego systemu  może być rozpatrywana jedynie jako zagrożenie teoretyczne. Nie można również nie wspomnieć o korzyściach materialnych. Jako że silnik pompy charakteryzuje się stosunkowo niską mocą, równie mały jest pobór energii elektrycznej.

Dlatego jest to produkt przeznaczony dla wszystkich tych, którym zależy na gromadzeniu oszczędności. Pompy wirowo-odrzutowe, jako produkt sam w sobie, również charakteryzują się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Na szczególną uwagę zasługuje fakt możliwości modyfikacji konstrukcji technicznej pomp. Pomimo tego, iż w stałej sprzedaży można spotkać się z pompami produkowanymi seryjnie, to istnieje możliwość dokładnego dopasowania charakterystyki urządzenia pod konkretne oczekiwania odbiorcy ostatecznego.

Opracowanie:
Brzeg, Starobrzeska 34b
tel. 77 416 17 16
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz