Artykuł sponsorowany

Czym są ładowarki kołowe?

Czym są ładowarki kołowe?

Ładowarki kołowe to jedna z podstawowych maszyn wykorzystywanych w różnego rodzaju pracach budowlanych. Dzięki tego typu sprzętom prace te są przeprowadzane znacznie sprawniej, co znacząco wpływa na zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa podczas realizacji inwestycji. Co jeszcze warto wiedzieć na temat ładowarek kołowych? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do jego lektury.

Ładowarki kołowe – charakterystyka

Ładowarki kołowe należą do tak zwanych ładowarek łyżkowych, czyli takich, które posiadają zamontowaną specjalną łyżkę. Podstawą tego rodzaju maszyny jest natomiast kołowy ciągnik na zwykłych kołach (a nie np. na gąsienicach). Dodatkowo tego typu sprzęty mogą zostać wyposażone także w różnego rodzaju osprzęt obejmujący m.in. młoty, wiertnice, chwytaki czy łyżki przeznaczone do prac ziemnych. Ładowarki kołowe występują w różnych podtypach. Jednym z nich są ładowarki kołowe nie przegubowe posiadające jednoczęściowe podwozie oraz skrętne koła. Inny popularny rodzaj ładowarek kołowych to ładowarka kołowa przegubowa z dwuczęściowym podwoziem połączonym przegubem.

Wśród tego typu maszyn wyróżniamy także ładowarki kopalniane oraz naziemne, ładowarki kołowo czołowe (gdzie łyżka jest zamontowana w przedniej części maszyny poruszającej się w jednej płaszczyźnie), ładowarki zasięrzutne oraz ładowarki kołowe obrotowe (z łyżką oraz wysięgnikiem umieszczonym na obrotowej platformie umożliwiającej wysypywanie ładunków na bok). Wysokiej jakości usługi budowalne takie jak przygotowanie obiektów pod inwestycje za pomocą m.in. ładowarek kołowych znajdą Państwo w ofercie sprawdzonej firmy An-Plex z Oławy.

Zastosowania i zalety ładowarek kołowych

Tak jak wspomnieliśmy już o tym wcześniej, ładowarki kołowe są wykorzystywane w głównej mierze w branży budowlanej do transportowania lub przeładunku takich materiałów jak np. gruz, kruszywo czy ziemia podczas robót ziemnych, jak również do odspajania nie zamarzniętych gruntów, a także do budowy sieci wodno-kanalizacyjnych czy dróg miejskich (i nie tylko). Tego typu maszyny można też użyć w ramach prac na składowiskach odpadów. Do korzyści wynikających z zastosowania ładowarek kołowych zaliczamy również dużą wydajność, możliwość redukcji kosztów transportu materiałów budowlanych oraz dużą szybkość wykonania usług. 

Wśród zalet tego rodzaju maszyn możemy wymienić również dużą wszechstronność, jeśli chodzi o zastosowania oraz wysoki komfort użytkowania, a także zwiększenie efektywności pracy, obniżenie kosztów konserwacji, jak również zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz