Materiał Partnera

Czym są kompozytowe deski tarasowe?

Czym są kompozytowe deski tarasowe?

Materiał, który znajdzie się na podłodze tarasu, musi być trwały i odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i czynniki atmosferyczne. Najpopularniejszymi materiałami używanymi do wykończenia podłogi na tarasie są płytki i drewno. W ostatnim czasie na rynku pojawił się nowy produkt – kompozytowe deski tarasowe. Czym się one wyróżniają? Czy faktycznie sprawdzają się one na tarasie?

Co warto wiedzieć o kompozytowych deskach tarasowych?

Kompozytowe deski tarasowe powstają z mieszaniny włókien drzewnych i PCW (polichlorku winylu). W ich składzie znajdują się również liczne substancje chemiczne o właściwościach wiążących. Taka kompozycja składników sprawia, że kompozytowe deski tarasowe są wyjątkowe. Z jednej strony przypominają drewno, z drugiej mają znacznie lepsze parametry, jeżeli chodzi o trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne. Druga właściwość jest szczególnie ważna. Ponieważ materiał będzie wystawiony na działanie czynników zewnętrznych, nie może chłonąć wilgoci czy zmieniać koloru pod wpływem promieniowania UV.

Przedsiębiorstwa zajmujące się dystrybucją kompozytowych desek tarasowych, jak choćby firma Salag, proponują je w szerokiej palecie kolorystycznej. To kolejna zaleta tych produktów. Ponieważ są one dostępne w różnych odcieniach, każdy inwestor może wybrać takie deski, które będą pasować do pozostałego wyposażenia tarasu.

Czy warto zdecydować się na kompozytowe deski tarasowe?

Poza tym, że kompozytowe deski tarasowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, ich ułożenie nie jest czasochłonne. W porównaniu do innych materiałów przeznaczonych na taras, deski nie wymagają wcześniejszego ułożenia izolacji. To jednak wymaga, aby powierzchnia betonowa, na której będą one układane, była idealnie równa. Jeżeli na powierzchni pojawią się nierówności, to rozmieszczenie desek nie będzie możliwe.

Aby kompozytowe deski tarasowe dobrze się prezentowały, konieczne jest zastosowanie listew maskujących. W przeciwnym razie na krawędziach tarasu będą widoczne szczeliny między listwami a betonem. Dzięki szerokiej palecie kolorystycznej ich dopasowanie do desek nie sprawia kłopotu, a pozwala uzyskać spójny i estetyczny efekt.

Kompozytowe deski to rozwiązanie na lata. Szczególnie polecane są klientom, którzy nie mają czasu na regularną pielęgnację podłogi. Ponieważ deski nie wymagają konserwacji, klienci nie muszą nabywać specjalnych preparatów impregnujących, nie muszą również systematycznie korzystać z pomocy fachowców, którzy wykonają barwienia. Dodatkowym plusem jest to, że deski kompozytowe są łatwe do utrzymania w czystości.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz