Artykuł sponsorowany

Czym są kamienne dywany? Tłumaczą fachowcy z firmy BUD-STONE

Czym są kamienne dywany? Tłumaczą fachowcy z firmy BUD-STONE

Rodzajów posadzek stosowanych we wnętrzach oraz nawierzchni budowanych na zewnątrz budynków jest naprawdę wiele. Coraz większą popularnością cieszą się kamienne dywany, które mają szerokie zastosowanie, unikalną i różnorodną estetykę, a także bardzo wysokie parametry użytkowe. Co zatem warto o nich wiedzieć i gdzie je zakładać? O tym opowiadają specjaliści z firmy BUD-STONE, która prócz produkcji ogrodzeń kutych, palisadowych i gabionowych jest gotowa również zamontować u klienta przepiękne kamienne dywany.

Czym jest kamienny dywan?

Jak tłumaczą fachowcy z firmy BUD-STONE, która działa w miejscowości Czechowice-Dziedzice, kamienne dywany to specyficzny rodzaj nawierzchni, która wykonana jest z kamyków oraz kwarcytów zalanych specjalnie przygotowanych spoiwem – żywicą epoksydową lub poliuretanową. Na pierwszy rzut oka gotowa konstrukcja przypomina rozsypane równo i bardzo ciasno kamyczki, które mogą nawet zostać ułożone w różne napisy i wzory, ale przy bliższym kontakcie okazuje się, że kamienny dywan jest całkowicie monolityczny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego zaletą jest zaś to, że może być tworzony z różnego typu kamieni, tworząc idealnie gładką powierzchnię lub tę nierówną i chropowatą.

Specjaliści z firmy BUD-STONE dodają, że kamienne dywany mają różne przepiękne kolory, a popularność takiej posadzki rośnie z roku na rok. Dzieje się tak nie tylko ze względu na designerski wygląd, ale także szerokie zastosowanie i wysokie parametry użytkowe.

Gdzie sprawdzi się kamienny dywan?

Kamienny dywan można zastosować zarówno wewnątrz budynków, jak i jako element aranżacyjny ogrodów czy parków. Można tworzyć z niego ścieżki, tarasy, okładziny schodów, a nawet posadzkę w garażu czy pod wiatą. Kamienne dywany sprawdzają się zatem wszędzie tam, gdzie można zastosować kostkę granitową czy brukową. Nic dziwnego, że firma BUD-STONE przyjmuje zamówienia na tworzenie tego typu posadzek zarówno od klientów indywidualnych, jak i biznesowych oraz od podmiotów publicznych. Gdzie jeszcze sprawdzają się kamienne dywany?

Coraz częściej można dostrzec je w holach modnych budynków czy korytarzach domów. Niektórzy inwestorzy wykorzystują również kamienne dywany na balkonach, zastępując nimi glazurę czy płyty naturalnego kamienia. Ze względu na szerokie możliwości projektowe i różne odmiany tego typu nawierzchni, sprawdzają się one w przestrzeniach zaaranżowanych niemalże w każdym stylu architektonicznym, wnętrzarskim i ogrodowym.

Zalety kamiennych dywanów

Największą zaletą kamiennych dywanów jest ich unikalna estetyka, a także szerokie możliwości projektowe – firma BUD-STONE oferuje tworzenie bardzo wystawnych nawierzchni, a także tych stonowanych. Zawsze są one wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i różne warunki atmosferyczne, w tym na działanie wody, wilgoci, mrozu i promieniowania UV. Ponadto kamienne dywany są ognioodporne, nienasiąkliwe oraz łatwe w utrzymaniu czystości, co wiąże się z brakiem fug oraz dylatacji. Z tego też względu w prosty sposób się je układa, o ile wykonawca dysponuje odpowiednią wiedzą, wysokiej klasy materiałami oraz narzędziami. Ważne jest bowiem to, by stworzyć pod kamiennym dywanem specjalną warstwę hydroizolacyjną. Nawierzchnia musi być też wysoce elastyczna.

Największą wadą kamiennych dywanów jest zaś trudność w ich tworzeniu. W Polsce działa niewiele firm, które specjalizują się w tworzeniu tego typu nawierzchni. Jedną z nich jest właśnie BUD-STONE, która dysponuje odpowiednimi narzędziami do tworzenia solidnych konstrukcji. Specjaliści z tej pracowni wiedzą również, jak połączyć estetykę kamiennych dywanów z ogrodzeniami kutymi, palisadowymi czy wyjątkowymi gabionami. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz