Artykuł sponsorowany

Czym są i do czego służą gazy techniczne? Gazy Techniczne i Sprzęt Ppoż. Anna Adamczyk

Czym są i do czego służą gazy techniczne? Gazy Techniczne i Sprzęt Ppoż. Anna Adamczyk

Choć większość osób lekcje chemii pamięta jak przez mgłę, jesteśmy świadomi tego, że pierwiastki chemiczne mają stan stały, ciekły lub gazowy. Mamy także świadomość tego, że niektóre gazy są pojedynczymi pierwiastkami – jak hel, inne z kolei są związkami chemicznymi – jak wydychany przez nas dwutlenek węgla. Większość osób nie ma jednak pojęcia, co rozumiemy przez pojęcie „gazy techniczne”. Tymczasem niejednokrotnie wykorzystujemy je każdego dnia lub mamy do czynienia z produktami, w których się znajdują. Warto zatem poszerzyć swoją wiedzę i zrozumieć, jakie to gazy i w jakim celu się je stosuje. Zobacz, co w tym zakresie oferuje firma Gazy Techniczne i Sprzęt Ppoż. Anna Adamczyk.

Czym są gazy techniczne?

Poprzez gazy techniczne rozumiemy takie gazy, które sprzedawane są w skroplonej postaci. To właśnie nimi wypełniane są butle gazowe, wykorzystywane w przemyśle, w różnych branżach. Dla przykładu wymienić należy przemysł spożywczy - to właśnie gazy techniczne wchodzą w skład napojów gazowanych. Inną branżą jest przemysł hutniczy - gdzie szeroko stosuje się gazy spawalnicze. Tego typu gazy znajdziemy także w kuchenkach gazowych, czy też w medycynie – gdzie służą na przykład w celu znieczulenia pacjenta.

Jakie gazy techniczne wyróżniamy?

Wśród najpopularniejszych gazów technicznych, które można spotkać każdego dnia, wymienić należy propan. Ten bezwonny i bezbarwny gaz nie rozpuszcza się w wodzie. Stosowany jest przede wszystkim w domowych kuchenkach gazowych oraz jako paliwo do zasilania samochodów. Inny gaz – argon – także nie ma zapachu, ani koloru. Jest cięższy od powietrza, służy do zabezpieczania dysków twardych komputerów przed ich zużyciem. Wykorzystuje się go ponadto do produkcji żarówek oraz w procesach spawalniczych.

Innym popularnym gazem jest acetylen – jest podatny na wybuchy, gdy zmiesza się go z powietrzem. Stosuje się go w przemyśle chemicznym, przy produkcji lamp acetylenowych, jak również podczas produkowania tworzyw sztucznych. Dwutlenek węgla z kolei znajduje zastosowanie przy produkcji napojów gazowanych, wykorzystuje się go ponadto jako neutralną atmosferę w dojrzewalniach owoców. Wśród popularnych gazów technicznych wymienić należy także hel – pompuje się nim balony, służy także do chłodzenia nadprzewodników. Jest ponadto jednym ze składników mieszanek do oddychania dla nurków, którzy wykorzystują pod wodą butle.

Gdzie można zakupić gazy techniczne?

Gazy techniczne i spawalnicze, a także butle gazowe, zawierające różnego rodzaju gazy, oferują przedsiębiorstwa specjalizujące się w tej dziedzinie. Jednym z nich jest firma Gazy Techniczne i Sprzęt Ppoż. Anna Adamczyk, której siedziba znajduje się w Jaczkowie, na terenie województwa dolnośląskiego. Od 2009 roku pracownicy przedsiębiorstwa oferują szeroki wybór butli gazowych, wykorzystywanych w gospodarstwie domowych, a także gazy techniczne, niezbędne przy procesach laboratoryjnych, spawaniu, pracach dekarskich oraz cięciu gazowym. Firma ponadto w swojej ofercie ma artykuły gaśnicze, w tym hydranty oraz gaśnice, które są ważnym elementem wyposażenia firm, gospodarstw domowych i innych obiektów. Oferowane przez firmę produkty posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Pracujący w firmie Anny Adamczyk specjaliści w fachowy sposób doradzą, jakie gazy lub akcesoria ppoż będą najlepszym wyborem, by spełnić indywidualne oczekiwania danego klienta.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz