Materiał Partnera

Czym są Havana Twist i dlaczego pokochały je kobiety na całym świecie?

Czym są Havana Twist i dlaczego pokochały je kobiety na całym świecie?
 Alternatywne fryzury, takiej jak dready, afroloki i tytułowe sploty Havana Twist przywędrowały do Polski aż z odległych, afroamerykańskich krain. Do niedawna były zarezerwowane wyłącznie dla kultur południowoamerykańskich i afrykańskich, jednak w dzisiejszych czasach można wykonać je w niemal całej Europie. Czym są Havana Twist i dlaczego ich popularność rośnie?

Skąd się wzięły Havana Twist?

Już po samej nazwie można wnioskować, że Havana Twist pojawiły się pierwotnie w tropikalnej stolicy Kuby. Miejscowość o nazwie Hawana jest jednym z najbardziej lubianych karaibskich miast, odwiedzanych przez miliony turystów. Prawdopodobnie dzięki nim, fryzura ta została rozprzestrzeniona na cały świat, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wszystkim już znanych dreadów i afroloków. Jeszcze kilka lat temu, aby mieć na swojej głowie Havana Twist, konieczne było zamówienie syntetycznych pasm na zagranicznej aukcji i wykonanie fryzury w domu. W dzisiejszych czasach zaczyna powstawać coraz więcej alternatywnych zakładów fryzjerskich, które oferują nietypowe, afroamerykańskie fryzury. Olsztyńska firma Afrolook jest jednym z nich, a prowadzi ją kobieta pełna pasji, która mimo wysokich umiejętności, stale się rozwija i odbywa wiele profesjonalnych szkoleń.

Niesamowity efekt w kilka godzin!

Zakładanie Havana Twist może trwać kilka godzin – w zależności od długości i grubości włosów. Jest to jednak doskonały sposób dla osób, których włosy są cienkie i pozbawione objętości. Wysokiej jakości syntetyczne włókna wyglądają naturalnie i kilkukrotnie zwiększają objętość fryzury. Twarz wygląda bardziej egzotycznie i szczuplej. Havana Twist nosi się około 2 miesiące. Cechują się ogromną wygodą dla osoby użytkującej, gdyż nie ma potrzeby układania włosów, codziennie budzimy się z gotową fryzurą. Są lekkie i sprężyste, dlatego można zastosować wiele pasm i nie powodują nadmiernego obciążenia głowy. Po zdjęciu Twistów włosy wyglądają tam samo, jak przed ich założeniem – fryzura w żaden sposób ich nie niszczy.

Jak pielęgnować Havana Twist?

Ze względu na to, że jest to fryzura dość trwała, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. O wybór szamponu warto spytać fryzjera, który będzie je wplatał, gdyż niektóre włókna syntetycznie są wrażliwe na silne składniki szamponów np. przeciwłupieżowych. Żeby nie uszkodzić pasm, skupiamy się na myciu skóry głowy, a nie samych kosmyków. Do codziennej pielęgnacji warto wykorzystać odżywki do włosów Twisted Sista 30-Seconds Curl Spray.

Raz w tygodniu całość można umyć pod prysznicem, jednak nie należy zbyt długo moczyć włosów. Szampon nakładamy na dłonie, a następnie dokładnie wmasowujemy w skórę głowy, do momentu wytworzenia się piany. Całość bardzo dokładnie spłukujemy pod bieżącą wodą. Havana Twist schną dość długo, dlatego warto odsączyć nadmiar wody za pomocą ręcznika. Turban zakładamy na głowę na około 20 minut, można wspomóc się suszarką. Twisty raz w tygodniu należy również odświeżyć poprzez wycięcie skołtunionych włosów i rozdzielenie poszczególnych pasm.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz