Materiał Partnera

Czym różnią się od siebie popularne rodzaje drukarek biurowych?

Czym różnią się od siebie popularne rodzaje drukarek biurowych?
Dobra drukarka to obowiązkowy element wyposażenia w niemal każdej siedzibie firmy. Na dużą skalę korzystają z nich przede wszystkim biura. Wybierając idealne urządzenie, musimy skupić się nie tylko na marce, ale przede wszystkim sposobie drukowania i dodatkowych funkcjach. To właśnie te dwie cechy decydują o szybkości wydruku oraz jego jakości i opłacalności. Jakie wyróżniamy typy i który z nich najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie?

Drukarka igłowa

Kiedyś była ona najpopularniejszym i powszechnie stosowanym typem. Wykorzystuje podobną zasadę działania jak pierwotne maszyny do pisania. Największą zaletą jest oczywiście niska cena oraz długa żywotność urządzenia, a do wydruku używa się papieru samokopiującego, który również nie stanowi dużego wydatku. Ma ona jednak wiele ograniczeń i nadaje się głównie do drukowania faktur i prostych tekstów.

Zalety drukarki igłowej:

  • łatwa technologia, a co za tym idzie równie proste ewentualne naprawy;
  • niskie koszty eksploatacyjne;
  • możliwość drukowania kilku kopii naraz na papierze samokopiującym.

Drukarka atramentowa

Drugim typem drukarek jest atramentowa, która w dzisiejszych czasach znajduje się w większości domów. Wydruki powstają poprzez umieszczanie na papierze bardzo małych cząsteczek atramentu. Jest to urządzenie, które umożliwia drukowanie nie tylko czarno-białe, ale również w kolorze. Na rynku istnieje wiele rodzajów papieru i tuszów, dzięki którym można wydrukować nie tylko tekst, ale też grafikę, a nawet zdjęcia. Istotną wadą drukarek atramentowych jest wysoki koszt użytkowania, gdyż atrament bardzo szybko się wyczerpuje.

Typy drukarek atramentowych:

  • Drop-On-Demand – drukarka wyrzuca atrament w chwili, kiedy pojawia się zapotrzebowanie na niego.
  • Continuous-Ink-Jet – strumień kropel jest wyrzucany cały czas. Ma zastosowanie głównie w drukarniach przemysłowych.

Drukarka laserowa

Najbardziej innowacyjne są drukarki laserowe, które szczególnie poleca się do biur. Zasada ich działania jest bardzo podobna do funkcjonowania kserokopiarek – na papierze zostają umieszczone mikroskopijne cząsteczki tonera. Drukowanie metodą laserową jest niezwykle szybkie i trwa zaledwie kilka sekund. Charakteryzują się one przede wszystkim wysoką jakością wydruków. Za ich pomocą można nanieść na papier niemal wszystko!

Firma Eltropol funkcjonuje na rynku już od 1989 roku, zajmując się serwisem oraz sprzedażą profesjonalnych urządzeń biurowych. Jeśli poszukujesz drukarki dla siebie, warto poprosić o pomoc przedstawiciela firmy. Główna siedziba zakładu mieści się w Opolu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz