Materiał Partnera

Czym różni się stylista fryzur od fryzjera?

Czym różni się stylista fryzur od fryzjera?

Obecnie w branży fryzjerskiej, można spotkać się zamiennie z tytułem fryzjera, bądź stylisty fryzur. Pomimo tego, że dzisiaj większość specjalistów nazywany jest obydwoma terminami, to w praktyce nie każdy z nich powinien być nazywany stylistą fryzur. Tego typu profesja, związana jest bowiem z wysokimi, wręcz artystycznymi zdolnościami, którzy przede wszystkim pozwalają dobrać idealną fryzurę dla danej osoby. Szereg złożonych działań, wpływa zaś na wydobycie z klientów, ich prawdziwego piękna!

Idealnie dobrana fryzura

Styliści fryzur są dzisiaj polecani zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Ich doświadczone oko, potrafi bowiem w szybki sposobów wyłapać wszystkie niedoskonałości urody, a także jej atuty. To pozwala na dobranie takiej fryzury, która przede wszystkim ukryje mankamenty, a wyeksponuje to, co jest w nas prawdziwie piękne. Styliści fryzur, dobierają zatem odpowiednie cięcie, kolor, czy uczesanie, pod wiele indywidualnych wyznaczników: kształt twarzy, kolor włosów i oczu, jasność cery, styl ubierania, komfort klienta, wielkość uszów, a nawet, jak się okazuje pod barwę ust. Takie podejście pozwala zaś na wykonanie fryzury, która przyniesie totalną metamorfozę. Warto przy tym wiedzieć, że styliści kochają eksperymentować, a co za tym idzie Twoja fryzura, może być zmieniona już po kilku wizytach. Dzisiaj zabawa swoim wyglądem, czy stylem, to sposób na zabijanie szarość, której jest pełno wokół nas.

Iście szwajcarska precyzja

Oprócz wysokich kompetencji z zakresu wizażu, styliści fryzur, różnią się od zwykłych fryzjerów, również dobieraną metodologią pracy. Wielokrotnie wykorzystują oni innego typu sprzęty ręczne, czy też automatyczne, a także stosują całkowicie inne techniki cięcia, koloryzacji, czy ostatecznej stylizacji włosów. To zaś wiąże się z nich niezwykłą precyzją, a także kreatywnością, którą można zauważyć między innymi dzięki tworzeniu niezwykłych fryzur weselnych. W przypadku zgłaszania się do stylistów fryzur, właśnie w okolicznością tak ważnych wydarzeń w życiu, możemy zaś liczyć na specjalne traktowanie – fryzura próbna i wielogodzinne „testy”, gwarantowane!

Wysokiej jakości kosmetyki

Styliści fryzur nie tylko posiadają szeroką wiedzę w zakresie wizażu, nowoczesnych technik fryzjerskich, czy też wykorzystywania innowacyjnych sprzętów, ale także kosmetologii. To związane jest z doskonałą znajomością struktury różnych typów włosów. Ona  pozwala zaś dobierać proekologiczne preparaty odżywiające oraz regenerujące, zarówno w warunkach salonu fryzjerskiego, jak i w domu tak, aby klient potrafił w odpowiedni sposób zadbać sam o swój codzienny, piękny wygląd. Tak wnikliwe podejście, porady, a także miłą atmosferę, oferują styliści fryzur działający w Łęczycy. Mowa o specjalistach, którzy tworzą wyjątkowy Salon fryzjerski damsko-męski „U Roberta”.

Opracowanie:
Łęczyca, Belwederska 20
tel. 605 588 339
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz