Artykuł sponsorowany

Czym różni się druk cyfrowy od offsetowego?

Czym różni się druk cyfrowy od offsetowego?
Osoby indywidualne oraz małe i duże przedsiębiorstwa nieustannie poszukują wysokiej jakości usług poligraficznych do przygotowania wizytówek, papierów firmowych czy etykiet. Jednym z podstawowych wyborów na początku współpracy z nami jest rodzaj druku: cyfrowy lub offset. Czym się różnią od siebie? Jakie są wady i zalety każdego z nich?

Drukowanie materiałów wymaga odpowiedniego sprzętu oraz doświadczonych pracowników. Mariusz Motylewski pod szyldem Pro - Druk zebrał wszystko, co potrzebne, aby zapewnić obsługę klientów na wysokim poziomie. Główną ideą firmy jest dopasowanie projektów do indywidualnych wymagań oraz realizowanie zamówienia szybko i z zachowaniem wysokiej jakości.

Co brać pod uwagę, decydując się na rodzaj druku?

Zajmujemy się drukowaniem różnorodnych materiałów od etykiet, wizytówek, zaproszeń, ulotek po druk wielkoformatowy. Każdy z nich wymaga innego podejścia, sprzętu czy formy przygotowania projektu. W przypadku wątpliwości doradzimy Państwu, który rodzaj druku będzie bardziej odpowiedni dla waszych materiałów, ale to do Państwa należy ostateczna decyzja. Dlatego warto wiedzieć, czym różni się druk cyfrowy od offsetowego. Porównując je ze sobą należy brać pod uwagę: stopień skomplikowania przygotowania obrazu do druku a co za tym idzie czas realizacji, cenę jaką chcemy przeznaczyć na realizację usługi oraz personalizację produktu. To w tych trzech obszarach widać największą różnicę między rodzajami druku. Wybierając odpowiednią metodę dla siebie powinno się kierować nakładem i czasem realizacji.



Który sposób drukowania będzie najlepszy?

Druk offsetowy jest bardziej zaawansowany i wymaga naświetlania matrycy, dlatego jest drukiem wysoko nakładowym, który sprawdza się, jeśli potrzebujemy dużej ilości materiałów. Realizacja zamówienia może trwać od 1 do 3 dni. Co ważne, gdy już rozpoczniemy proces wydruku nie ma możliwości wprowadzenia zmian w projekcie bez ponoszenia dużych kosztów. Offset ma też najwyższą rozdzielczość wydruku, co ważne jest przy wybieraniu podłoża, na których chcemy nasze materiały drukować. Druk cyfrowy ma tę przewagę, że idealnie nadaje się do wydruków na cienkich podłożach, przy niewielkich nakładach i pozwala na większą personalizację projektu. Tutaj wystarczy odpowiednio przygotowany plik- praktycznie bez żadnych kosztów i bez nakładów czasu. Możemy zmieniać projekt dowolnie nawet po rozpoczęciu wydruku, co nie narazi nas na wysokie koszty. Można go również dowolnie wstrzymywać i wznawiać, oraz przechowywać wybrany projekt w drukarni. Najczęściej stosuje się go, gdy zależy nam na personalizacji wydruku np. dodaniu imienia i nazwiska klienta. Jest to bardzo szybka metoda wydruku, której jakość nie różni się specjalnie od jakości materiałów drukowanych techniką offset.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz