Artykuł sponsorowany

Czym powinny charakteryzować się szalówki drewniane?

Czym powinny charakteryzować się szalówki drewniane?

Szalówki drewniane powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów i odpowiednio zaimpregnowane. Te dwa elementy wystarczą, żeby dom nabrał ciepłego klimatu i zachwycił sąsiadów. Dobrze wysuszone, profesjonalnie wystrugane szalówki posłużą nam na wiele lat, ponieważ nie będą się odkształcać i blaknąć pod wpływem promieni UV.

Jaki gatunek drewna wybrać na szalówkę?

Szalówka najczęściej jest wykonywane z drewna iglastego. Poniżej przestawiamy opis dwóch krajowych i najczęściej wykorzystywanych gatunków do produkcji szalówek drewnianych.

Sosna polska – jest materiałem dość trwałym i posiada interesującą strukturę usłojenia. Ma naturalny jasny kolor.

Świerk pospolity – jest stosunkowo miękki, łatwy i tani w obróbce. Charakteryzuje go odporność i żywotność. Najczęściej występuje w kolorze białawym.

Jak mocuje się szalówki?

Szalówki mocuje się przy użyciu rusztów. Ich zadaniem jest utrzymanie desek i przeniesienie obciążenia na ścianę.  Ruszty robi się z zaimpregnowanych ciśnieniowo drewnianych łat. Należy przymocować je do ściany, przy użyciu śrub oraz kołków. Jeśli nie chcemy tego robić sami, możemy zlecić tego typu prace firmie, która wykona takie szalówki na zamówienie i zamontuje je dla nas. To rozwiązanie bardzo zyskało w ostatnich latach na popularności. Wynika to z faktu, że obecnie odchodzi się od budowania domów z drewna, a chętniej stawia murowane lub szkieletowe i dodaje kilka szalówek, które „ocieplą” budynek. 

Zamów szalówki już teraz

Jeśli  marzysz o szalówkach drewnianych, ale w dalszym ciągu nie jesteś pewien, które wybrać skorzystaj z rad doświadczonych fachowców. Firmą, która specjalizuje się w produkcji i przetwórstwie drewna oraz zawsze służy dobrą radą, jest  P.P.U. Format. Wykonywane przez nich usługi wyróżnia staranność i najwyższa jakość produktów. Poza produkcją drzewną prowadzą również sprzedaż farb, lakierów i impregnatów. W ich ofercie znajdziemy zaopatrzenie w produkty z drewna,  od desek podłogowych, przez tarcicę budowlaną, po szalówki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz