Materiał Partnera

Czym powinien charakteryzować się rower miejski?

Czym powinien charakteryzować się rower miejski?

Rower to coraz chętniej wykorzystywany środek transportu w zatłoczonych miastach. Możliwość szybkiego ominięcia korków i jednocześnie brak emitowanych zanieczyszczeń sprawia, że w wielu miejscowościach można nawet wypożyczyć rower miejski. Powinien być on dostosowany do specyficznej eksploatacji i nieco różnić się od tradycyjnego roweru górskiego czy innych modeli. Czym zatem wyróżnia się idealny rower miejski?

Komfort przede wszystkim

Pokonywanie krętych uliczek w mieście czy jazda po nierównym terenie może być dla rowerzysty nieco problematyczna. Warto z tego względu zadbać o maksymalny komfort podczas jazdy na jednośladzie. Jednym z najważniejszych elementów roweru miejskiego jest więc siodełko, które powinno absorbować wszelkie drgania wynikające z jazdy po nierównościach. W dobrych rowerach miejskich montowane są siodełka dość szerokie, komfortowe, które nierzadko wspomagane są dodatkową amortyzacją.

Podstawą przy wyborze każdego roweru, nie tylko miejskiego, jest jednak rozmiar ramy. Powinna być ona dopasowana do wzrostu użytkownika jednośladu. Należy również wybrać właściwy rozmiar kół. Najczęstszym obecnie wyborem są koła 28-calowe, na których znajdują się opony z równym, stosunkowo gładkim bieżnikiem. Tego typu rowery miejskie znaleźć można w renomowanym sklepie Bart-Pol sp. z o.o., który od wielu lat zajmuje się nie tylko sprzedażą jednośladów, ale też ich kompleksowym serwisowaniem. Doświadczenie i wiedza specjalistów pomoże w dopasowaniu zarówno ramy, jak i kół czy siodełka do potrzeb użytkownika roweru miejskiego. Czym jeszcze powinien się on wyróżniać?

Niezwykle ważna funkcjonalność

Ze względu na specyficzną eksploatację roweru miejskiego, powinien on gwarantować użytkownikowi również możliwość przewozu różnych bagaży czy innych ładunków. Z tego względu sporą popularnością cieszą się modele wyposażone w metalowy lub wiklinowy kosz, który umieszczany jest w przedniej części jednośladu, tuż przed kierownicą. Specjalne kosze są niezwykle pojemne, co znacząco wpływa na funkcjonalność pojazdu i sprawia, że doskonale sprawdza się on przy codziennych przejażdżkach np. na niewielkie zakupy w pobliskim sklepie.

Rower miejski powinien też zapewniać użytkownikowi pełną swobodę podczas jazdy. Z tego względu warto zainwestować w model posiadający błotniki lub – w przypadku rowerów, które fabrycznie ich nie posiadają – zdecydować się na ich zakup w renomowanym sklepie rowerowym i dołączenie do jednośladu. Błotniki nie tylko chronią bowiem przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami znajdującymi się na kołach, ale też zapobiegają wkręcaniu się w nie elementów odzieży. Rower miejski powinien mieć również odpowiednią osłonę na łańcuch – najlepiej w formie estetycznej obudowy.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Magazynowa 11
tel. 52 344 02 47
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz