Materiał Partnera

Czym ocieplić poddasze użytkowe?

Czym ocieplić poddasze użytkowe?

Ocieplenie dachu i poddasza to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu na opłatach za ogrzewanie domu. Według specjalistów przez źle dogrzaną konstrukcję dachu, może uciekać nawet 25% ciepła, dlatego też warto zainwestować w wysokiej jakości materiały, które uchronią mieszkańców przed tak dużą stratą energii. Czego użyć do ocieplenia poddasza?

Jakie rodzaje docieplenia dostępne są na rynku?

Jeżeli mamy w planach inwestycję, związaną z dociepleniem dachu i poddasza, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj ocieplenia będzie najlepszy w przypadku naszego domu. Obecnie fachowcy stosują ocieplenie międzykrokwiowe lub nakrokwiowe. Ta pierwsze metoda wykorzystywana jest znacznie częściej. Jak informuje specjalista z firmy remontowej Paw-Bud – przez lata dopracowywana była do perfekcji, a jej zastosowanie zapewnia mieszkańcom budynku optymalny komfort termiczny. Izolacje nakrokwiowe są bardziej oszczędne i wyglądają estetyczniej. Do ich największych zalet można zaliczyć nieprzeciętną trwałość. Dzięki równomiernemu rozłożeniu materiału, nie tworzą się mostki cieplne. Niestety metoda nakrokwiowa jest też droższa od międzykrokwiowej, dlatego też jest stosowana rzadziej.

Jakich materiałów użyć do docieplenia dachu i poddasza?

Od kilku lat do ocieplenia dachu i poddasza najchętniej wykorzystuje się wysokiej jakości wełnę mineralną. Na rynku znajdziemy produkty wykonane zarówno z włókna szklanego, jak i skalnego. Wełna mineralna jest niepalna i charakteryzuje się dużą lekkością. Posiada doskonałe właściwości izolacyjne oraz zdolność przepuszczania pary wodnej. Warto podkreślić, że materiał ten dobrze tłumi wszelkie hałasy, dobiegające z zewnątrz. Jest także bardzo plastyczny i elastyczny, co ułatwia montaż. Konstrukcję dachu można ocieplić również za pomocą styropianu. Dobrze chroni on budynek przed nadmierną stratą ciepła, jednak trzeba pamiętać, że zastosowanie takiego materiału wpływa na obniżenie pomieszczenia nawet o kilka centymetrów. Niemniej, jest to dość chętnie wykorzystywana metoda docieplenia poddasza. W nowoczesnym budownictwie dużym zainteresowaniem cieszą się także izolacje natryskowe. Do ich montażu używa się pianki poliuretanowej. Technika ta pozwala na docieplenia poddasza w bardzo krótkim czasie, dlatego też jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na jak najszybszej realizacji inwestycji. Pianka poliuretanowa stanowi barierę dla wilgoci i nie dopuszcza do pojawienia się grzybów i pleśni. Stosowana jest zazwyczaj w budynkach, gdzie konstrukcja więźby dachowej jest skomplikowana.

Niezależnie od tego, jaki materiał do docieplenia poddasza wybierzemy, warto zdecydować się na współpracę z doświadczoną firmą remontową. Mamy wówczas gwarancję, że usługa zostanie zrealizowana w terminie i z dbałością o każdy szczegół.

Opracowanie:
Niemierzyno 17
tel. 504 720 579
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz