Materiał Partnera

Czym należy się kierować, wybierając odpowiedni agregat chłodniczy?

Czym należy się kierować, wybierając odpowiedni agregat chłodniczy?

Obecnie agregaty chłodnicze posiadają naprawdę wiele różnego rodzaju zastosowań. Najczęściej wykorzystuje się je w sklepowych meblach, a konkretniej w szafach chłodniczych, zamrażarkach czy też ladach samoobsługowych. W niektórych przypadkach stosuje się je również w kontenerach oraz komorach chłodni. Niezbędne jest odpowiednie dopasowanie urządzenia do aktualnych potrzeb.

Wymagania dotyczące agregatów chłodniczych

Wbrew pozorom agregaty chłodnicze to bardzo skomplikowane oraz profesjonalne urządzenia, które zobligowane są do spełniania naprawdę wysokich wymagań. Wszelkie modele wykorzystywane do chłodzenia oraz zamrażania powinny charakteryzować się niezawodnością i wydajnością. Specjaliści z firmy Mrozon F.H.U. Chłodnictwo transportowe Grzegorz Biegański wskazują jeszcze na dwie bardzo ważne cechy, a jest to cicha praca oraz zużywanie niewielkiej ilości energii. Oczywiście te urządzenia powinny być w pełni zautomatyzowane oraz niewielkie, co znacznie ułatwi ich transport. Do najbardziej popularnych modeli na rynku zalicza się agregaty chłodnicze wyposażone w tłokowe i spiralne sprężarki. Wykorzystują one jedne z najpopularniejszych chłodniczych czynników, czyli R134a, R407C oraz R507. Zanim zdecydujemy się na zakup danego urządzenia, koniecznie zapoznajmy się z jego technicznymi parametrami.

Parametry techniczne agregatów chłodniczych

Poszukując najlepszy model agregatów chłodniczych dla swoich potrzeb, należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Do najważniejszych aspektów można zaliczyć temperaturę parowania oznaczoną symbolem T0. Agregaty chłodnicze są naprawdę zróżnicowane pod względem tego parametru. Wszystko uzależnione jest od tego, jaki rodzaj produktów będzie przechowywany w chłodniczym urządzeniu. Obecnie dla każdego towaru określono przedział, w jakim powinien być on przechowywany. Agregaty chłodnicze mają za zadanie utrzymywanie tego poziomu temperatury przez odpowiedni czas. Oczywiście warto zwrócić też uwagę na różnice pomiędzy temperaturą w komorze oraz temperaturą parowania. Jak widać, na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnego rodzaju urządzeń, które różnią się parametrami. Warto dokładnie się z nimi zapoznać, zanim podejmiemy decyzję o zakupie danego modelu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz