Materiał Partnera

Czym kierować się przy wyborze pracowni protetycznej?

Czym kierować się przy wyborze pracowni protetycznej?

Zęby w życiu każdego człowieka odgrywają bardzo ważną rolę. Dzięki nim rozdrabniany jest pokarm. Do tego nadają kształt policzkom. Mają bardzo zróżnicowaną strukturę – kształt korony i korzeni. Zaniedbane, zaczynają się psuć, a w konsekwencji mogą wypadać, bądź nadają się tylko do usunięcia. Ich utrata dla wielu osób jest trudnym momentem. Wiąże się z groźnymi skutkami zdrowotnymi, jak zanik tkanek a nawet kości po utracie zęba, silnymi bólami głowy czy problemami trawiennymi. By tego uniknąć należy udać się do pracowni protetycznej, w której specjalista doradzi i wybierze najodpowiedniejszy rodzaj uzupełnienia uzębienia.

Na co zwrócić uwagę wybierając protetyka?

Szukając pracowni protetyki stomatologicznej warto zwrócić uwagę na opinie pacjentów. Kluczowe jest doświadczenie oraz umiejętności protetyka, ale również jego podejście do pacjenta. Tak jak w pracowni protetycznej prowadzonej przez Joannę Piotrowską. Tu, każdy kto zgłosi się o pomoc jest traktowany w sposób indywidualny, może liczyć na komfortowe warunki i ma gwarancję bezpieczeństwa i intymności.

Dobry protetyk to specjalista w swoim fachu, który oprócz posiadania szerokiej wiedzy w swojej dziedzinie, jest cierpliwy, empatyczny i rozumienie potrzeby oraz obawy pacjenta. Decydując się na konkretną pracownię protetyczną sprawdź jaki jest czas pojedynczej wizyty. Dowiedz się z jakim wyprzedzeniem należy umawiać się na kolejne konsultacje. Zasięgnij także informacji czy możesz zgłosić się bezpośrednio do protetyka, czy najpierw jest konieczna wizyta u stomatologa. No i jedna z najważniejszych kwestii: co w przypadku uszkodzenia protezy lub innego uzupełnienia. Czy będziesz długo czekać na naprawę, czy zostanie ona dokonana bezpośrednio po zgłoszeniu uszkodzenia.

Co proponują pracownie protetyczne?

Protetycy ściśle współpracują ze stomatologami. Ich pracownie są wyposażone w nowoczesne sprzęty, za pomocą których mogą bez problemu przygotowywać wszelkie uzupełnienia protetyczne, gdzie wymagane jest zastosowanie wysokorozwiniętych technologii oraz technik dentystycznych, jak również odpowiednich materiałów najwyższej jakości. Oferta pracowni protetycznych jest bardzo szeroka. Możesz mieć tu wykonaną protezę całkowitą albo częściową, protezę szkieletową czy protezę nylonową Valplast. Protezy wykonuje się z metalu, akrylu czy acetalu. Dostępne są również protezy metalowe z acetalowymi klamrami. Protetycy poza protezami zajmują się też wykonywaniem m.in. licówek, implantów, mostów (porcelanowych, półceramicznych) oraz endokoron.

Większość pacjentów oczekuje, iż w razie uszkodzenia lub zepsucia się uzupełnienia protetycznego mogli zgłosić się do protetyka, który najlepiej od razu naprawi niesprawny element. Dlatego w wielu pracowniach działa pogotowie protetyczne, które zajmuje się naprawą protez oraz usuwaniem mniejszych usterek w uzupełnieniach stomatologicznych.

Opracowanie:
Grodzisk Mazowiecki, Królewska 66
tel. 603 633 524
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz