Materiał Partnera

Czym jest transport osób niepełnosprawnych i jakie jeszcze usługi oferują prywatne firmy medyczne?

Czym jest transport osób niepełnosprawnych i jakie jeszcze usługi oferują prywatne firmy medyczne?

Profesjonalne firmy jak np. Nona-Med, które oferują międzynarodowy transport medyczny, kierują swoje usługi do wszystkich osób, których zdolność samodzielnego poruszania się jest ograniczona lub potrzebują pomocy związanej z przetransportowaniem ich z innego kraju, w celu udzielenia im pomocy medycznej. Karetki służące do transportu medycznego są przystosowane do przewozu osób z zagranicy, dlatego możliwe jest także zabranie najpotrzebniejszych rzeczy. Co jeszcze warto wiedzieć o prywatnym transporcie medycznym i dlaczego warto z niego korzystać?

Na czym polega transport osób niepełnosprawnych?

Na świecie wiele osób zmaga się z niepełnosprawnością lub upośledzenie ograniczającym ilość rzeczy, które można wykonać samodzielnie. Problemy niektórych osób mogą być tymczasowe, np. spowodowane wypadkiem lub długoterminowe. Życie osób niepełnosprawnych jest trudne, dlatego potrzebują one pomocy innych, a jej zakres zależy od stopnia niepełnosprawności. Jedną z takich pomocy jest medyczny transport osób niepełnosprawnych.

Przewóz osób niepełnosprawnych to usługa oferowana przez firmę Nona-Med. Polega na pomocy w przemieszczaniu się osób mających problemy polegające na samodzielnym poruszaniu się. Dodatkowo w czasie podróży osoby niepełnosprawne mogą korzystać ze wsparcia innych osób. Taka usługa transportu klasyfikowana jest jako forma podróżowania w sytuacjach awaryjnych, ponieważ jest ona niezbędna dla osób, które mają problemy z korzystania z transportu publicznego. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, że systemy transportu publicznego nie oferują odpowiedniej pomocy osobom niepełnosprawnym. W związku z tym korzystanie z usług prywatnego transportu medycznego wydaje się idealnym rozwiązaniem dla osób z zaburzeniami mobilności.

Co jeszcze oferują firmy zajmujące się prywatnym transportem medycznym?

Transport osób niepełnosprawnych to nie jedyne usługi oferowane przez firmę Nona-Med. W zakresie wykonywanych usług znajduje się choćby międzynarodowy transport medyczny, który odbywa się na większości krajów europejskich, w tym np. w Niemczech. Z takiej formy transportu mogą skorzystać osoby znajdujące się poza granicami naszego kraju i są chore lub poszkodowane, których zdrowie uległo pogorszeniu np. w wyniku wypadku. Wybierając ofertę firmy Nona-Med, możemy mieć pewność, że międzynarodowy transport sanitarny odbywa się przy zapewnieniu opieki medycznej. Oznacza to, że nawet w trakcie kilkugodzinnej podróży zachowywane są wszelkie zabiegi medyczne.

Poza tym Nona-Med oferuje następujące usługi:

  • transport pacjentów do hospicjum,
  • transport pacjentów do domów opieki,
  • transport pacjentów do sanatoriów i innych ośrodków rehabilitacyjnych,
  • transport chorych do placówek ubezpieczeniowych,
  • transport medyczny do szpitala.

Wybierając Nona-Med mamy gwarancję, że karetki są wyposażone profesjonalnie, a personel medyczny posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Do tego załoga zajmująca się transportem sanitarnym odnosi się do każdego pacjenta z należytym szacunkiem i dba o to, by poszkodowany dotarł bezpiecznie pod wskazany adres.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz