Materiał Partnera

Czym jest stomatologia estetyczna?

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna opiera się na zabiegach mających na celu poprawę wyglądu zębów, czyli m.in. korygowanie ich kształtu, ustawienia, poprawę koloru czy naprawę uszkodzeń bądź ubytków. Dzięki temu nasze zęby są zdrowe, a uśmiech piękny. Stomatologia estetyczna daje bardzo duże możliwości poprawy wyglądu zębów. Podpowiadamy, jakie zabiegi wykonywane są w ramach stomatologii estetycznej oraz w jakich przypadkach warto z nich skorzystać.

Wybielanie zębów i likwidacja przebarwień

Jednym z podstawowych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Istnieje kilka metod wykonywania tego zabiegu, a wybór odpowiedniej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg wybielania zębów jest całkowicie bezbolesny, a cała sesja trwa około jednej godziny. Wybielanie jest bezpieczne i w żaden sposób nie osłabia zębów. Jedyny efekt uboczny jaki można zaobserwować, to lekka nadwrażliwość zębów, która zazwyczaj mija po ok. 72 h. Kilka dni po wybielaniu zębów należy także powstrzymywać się od spożywania produktów, które mogłyby zabarwić zęby, jak kawa, wino, buraki itp.

Zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej warto poddawać się w renomowanej placówce, takiej jak np. Centrum stomatologii estetycznej Dental Progress w Warszawie.

Piaskowanie i usuwanie kamienia nazębnego

Piaskowanie to zabieg, który pozwala dogłębnie oczyścić zęby i przestrzenie międzyzębowe. Wykonuje się go z wykorzystaniem specjalnego proszku, który aplikuje się pod bardzo wysokim ciśnieniem. Dzięki piaskowaniu możemy łatwo i szybko pozbyć się wszelkich osadów, dzięki czemu zęby zyskują lepszy kolor i są mniej podatne na powstawanie próchnicy. Z kolei zaawansowanego kamienia nazębnego możemy pozbyć się za pomocą ultradźwięków. Oba zabiegi są bezbolesne i dają bardzo dobre efekty.

Poprawa wyglądu zębów

Stomatologia estetyczna skupia się na poprawie wyglądu zębów. W przypadku poważniejszych problemów z estetyką uzębienia, korzysta się z bardziej zaawansowanych metod leczenia. Jedną z nich jest np. konturing, za pomocą którego lekarz może nadać zębom pożądany kształt poprzez korekcję ich długości i kształtu. W tym celu stomatolog wykorzystuje nowoczesne wiertła diamentowe i materiały ścierne. Jeśli mamy problem z nieestetycznymi pęknięciami na zębach, posiadamy trudne do usunięcia przebarwienia, przeszkadzają nam widoczne ubytki lub chcielibyśmy usunąć szczeliny międzyzębowe, warto zdecydować się na wykonanie licówek lub koron.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz