Materiał Partnera

Czym jest rusztowanie warszawskie?

Czym jest rusztowanie warszawskie?

Prace budowlane zwykle wiążą się wykonywaniem czynności na różnych wysokościach. W tym celu stawia się rusztowanie. Jest kilka różnych rodzajów rusztowań, które umożliwiają pracę na konkretnej wysokości. Takie rozwiązania pozwalają na skonstruowanie elewacji, ocieplenie lub pomalowanie całego budynku. Popularnym typem okazuje się rusztowanie warszawskie. Na czym ono polega? Czy rusztowanie warszawskie faktycznie jest takie opłacalne?

Na czym polega rusztowanie warszawskie?

Rusztowanie warszawskie jest łatwe i szybkie w montażu. Ma konstrukcję modułową, przez co każdy element rusztowania łączy się ze sobą. Szkielet spojony jest czopowo i składa się z identycznych ram stworzonych ze stalowych rur o średnicy około 35 mm i długości około 70 cm. Dla osiągnięcia jeszcze większej stabilności te przewody połączone są poziomymi, 1,5-metrowymi rurami. Poszczególne elementy są montowane bez użycia dodatkowych elementów. Cała konstrukcja sięga aż 8 metrów, a po jej złożeniu moduły można łatwo przetransportować. Każde rusztowanie warszawskie powinno być jak najbardziej bezpieczne dla pracowników. Do tego posłużą podesty, które wyposażone są w powłokę antypoślizgową lub tłoczenia chroniące przed upadkiem. Kolejną ważną cechą rusztowania jest udźwig. W przypadku typowego rusztowania warszawskiego dopuszczalna możliwość obciążenia wynosi około 180 kg. To rozwiązanie zawsze można wzbogacić o dodatkowe kółka lub drabiny, dzięki którym łatwiej można dostać się na wyższe kondygnacje.

Czy rusztowanie warszawskie się opłaca?

Rusztowanie warszawskie niegdyś cieszyło się ogromną popularnością. Dziś coraz częściej wypierają je nowoczesne rusztowania systemowe. Mimo to konstrukcja ta posiada szereg zalet. Jedną z nich jest łatwość montażu. Wystarczy połączyć ze sobą odpowiednie moduły i rusztowanie będzie gotowe do użycia. Dodatkowo charakteryzuje się stosunkowo niską ceną i jednocześnie – niską wagą. To kolejna zaleta, dzięki której transport modułu jest znacznie prostszy. Sprzedażą, montażem, a także dzierżawą rusztowania warszawskiego zajmuje się firma Lapis z Zielonej Góry. Prawie dwudziestoletnie doświadczenie stawia ją w gronie liderów na rynku. Rusztowanie warszawskie wzbogacone o nowe technologie pozwala uzyskać jeszcze większe bezpieczeństwo oraz solidne wykonanie pracy.

Opracowanie:
Zielona Góra, Lisowskiego 6
tel. 722 360 570
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz