Artykuł sponsorowany

Czym jest pasta polerska?

Czym jest pasta polerska?

Pasta polerska to preparat o uniwersalnym zastosowaniu. Można stosować go do szybkiego odświeżenia lakieru, a także w celu usunięcia z niego głębokich rys. Jest kilka rodzajów, więc dobieramy go w zależności od uszkodzeń powłoki. Lakiernicy wykorzystują produkt do likwidacji szlifu papieru ściernego. Środek przywraca blask karoserii, a dodatkowo zabezpiecza auto przed drobnymi uszkodzeniami.

Do czego służy pasta polerska?

Zadbany samochód jest dumą właściciela. Przyjemnie jest poruszać się wozem, którego lakier lśni, jak gdyby opuścił salon. Trudno jednak to osiągnąć, ponieważ po latach eksploatacji, karoseria matowieje, a często jest zarysowana. Z pomocą przychodzą pasty polerskie oferowane przez firmę Gaw-lak Auto Lakiery Gawlak Agnieszka, które przywracają blask naszemu pojazdowi, jednocześnie zabezpieczą przed drobnymi uszkodzeniami. Zarysowania mogą pojawić się w dowolnym momencie, przy otwieraniu drzwi na parkingu lub też za sprawą żwiru czy piasku na drodze. Możemy samodzielnie przywrócić go do stanu fabrycznego. Jest kilka rodzajów produktów, np. pasty mocno tnące – typu cutting, przeznaczone są do usuwania głębokich rys z lakieru, typu polish stosowane są przy zarysowaniach lakierniczych lekkich i średnich, a do finiszu, mają za zadanie przygotowanie lakieru pod wosk.

Jak używać past do polerowania?

Mnogość past polerskich dostępnych na rynku sprawia, że wybór produktu odpowiadającego naszym potrzebom może być dość trudny, ponieważ każdy ma swoje wady i zalety, ale też wyróżniające cechy. Sprawdza się w użytkowaniu ręcznym i maszynowym. Warto postawić na preparat wysokiej jakości, ponieważ ogranicza czas pracy oraz daje pewność, że uzyskamy oczekiwany rezultat, czyli lakier samochodowy odzyska dawny blask. Zanim przystąpimy do czynności polerowania, musimy dokładnie usunąć zabrudzenia z karoserii. Samochód powinniśmy sumiennie umyć i odtłuścić, po czym odczekać, żeby dobrze wyschnął. Pastę nakładamy równomiernie, natomiast w miejscach bardziej zniszczonych używamy więcej preparatu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz