Artykuł sponsorowany

Czym jest odwrócona osmoza przemysłowa? Wyjaśniają specjaliści firmy ARMAR

Czym jest odwrócona osmoza przemysłowa? Wyjaśniają specjaliści firmy ARMAR

Firma ARMAR z Wrocławia od lat zajmuje się wdrażaniem systemów uzdatniania wody w domach, urzędach, szkołach, sklepach, hotelach, restauracjach, a także w obiektach przemysłowych. Liczyć można zatem na zaprojektowanie, przygotowanie, dostawę i montaż układów chemicznego kondycjonowania wody; jej oczyszczania, odżelaziania i demineralizacji; filtracji i ultrafiltracji; oraz systemowego uzdatniania i zmiękczania. Mowa przede wszystkim o specjalnych stacjach uzdatniających, które dostępne są w wersji domowej oraz przemysłowej. W drugim przypadku szczególną uwagę warto skupić na odwróconej osmozie. Czym ona jest?

O odwróconej osmozie przemysłowej słów kilka

Odwrócona osmoza w przemyśle ma bardzo dużo zastosowań. Specjaliści z firmy ARMAR wyjaśniają, że służy ona między innymi do uzdatniania wody do celów produkcyjnych. Ciecz jest zatem odsalana i filtrowana tak, by usunąć z niej żelazo, mangan oraz zanieczyszczenia postaci stałej. W jaki sposób się to odbywa?

Specjaliści ARMAR tłumaczą, że odwrócona osmoza przemysłowa zachodzi w membranach osmotycznych, które są najważniejszym elementem nowoczesnych stacji uzdatniania wody. Membrany te występują obecnie na rynku w wielu odmiennych modelach, a to pozwala na budowanie z nich urządzeń uzdatniających o dowolnych wielkościach oraz o wymaganej przez klienta wydajności. Stosowanie urządzeń do odwróconej osmozy posiada szereg zalet w stosunku do odsalania i oczyszczania wody innymi metodami:

  • odwrócona osmoza nie wymaga stosowania kwasów i zasad,

  • proces odwróconej osmozy jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego,

  • podczas odwróconej osmozy nie są wytwarzane odpadu, które powstają w trakcie demineralizacji na kationitach i anionitach,

  • nowoczesne membrany osmotyczne nie wymagają stosowania wysokiego ciśnienia wody, a to wiąże się z obniżeniem zużycia kosztów energii elektrycznej.

Rodzaje stacji odwróconej osmozy

Specjaliści z firmy ARMAR profesjonalnie dobierają na zlecenia klientów odpowiednie urządzenia do przemysłowej odwróconej osmozy, skupiając się przede wszystkim na tym, by dana stacja cechowała się właściwą wydajnością i efektywnością. Inwestor musi zatem wskazać oczekiwane parametry wody uzdatnionej oraz wymaganą jej ilość. Jak wyjaśniają bowiem projektanci ARMAR:

Jesteśmy gotowi zapewnić zarówno stacje odwróconej osmozy o wydajnościach od 200 do 500 l/h, jak i te znacznie bardziej produktywne, przeznaczone dla najbardziej wymagających zastosowań. Wtedy przepływ oczyszczonej wody zaczyna się od 1200 l/h. Niezależnie od wybranego rozwiązania technicznego każdy inwestor liczyć może na wdrożenie urządzeń silnie zautomatyzowanych. Gwarantujemy też tworzenie stacji tylko z najwyższej klasy certyfikowanych komponentów.

Parametry pracy stacji odwróconej osmozy

Projektując i tworząc przemysłowe stacje odwróconej osmozy na bazie gotowych komponentów sprawdzonych producentów, takie firmy jak ARMAR zwracają uwagę na wiele parametrów ich pracy. Prócz wydajności wyrażonej w litrach na godzinę ważne są również:

  • temperatura wody zasilającej,

  • ciśnienie wody,

  • maksymalne ciśnienie wody,

  • zasolenie wody,

  • wymiary urządzenia, przyłącza wody surowej, przyłącza wody uzdatnionej, oraz przyłącza do kanalizacji,

  • zasilanie,

  • napięcie pracy,

  • pobór mocy,

  • stosunek wody czystej do odrzuconej uzależniony głównie od ciśnienia i temperatury wody.

Inwestorzy współpracujący z firmą ARMAR mogą zatem liczyć na kompleksowe wykonawstwo, doradztwo techniczne, atrakcyjne ceny oraz późniejszą obsługę serwisową, od wykonywania napraw począwszy, na zabezpieczaniu membran osmotycznych antyskalantem kończąc.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz