Artykuł sponsorowany

Czym jest oczyszczanie wodorowe i jakie jeszcze zabiegi można wykonać urządzeniem CRISS Hydro-Oxy?

Czym jest oczyszczanie wodorowe i jakie jeszcze zabiegi można wykonać urządzeniem CRISS Hydro-Oxy?

Wpływ na przedwczesne starzenie się skóry ma wiele czynników, a jednym z nich jest nadmiar wolnych rodników, określanych jako RFT. Rodniki to cząstki zawierające atomy tlenu niesparowane z elektronem, czyli tzw. reaktywne formy tlenu. Skutecznym sposobem na ich zmniejszenie jest zabieg oczyszczania wodorowego. Wykonuje się go za pomocą wody, w której zawartych jest dużo cząstek wodoru. Na czym polega oczyszczanie wodorowe i jakim urządzeniem można przeprowadzić ten zabieg?

Na czym polega oczyszczanie wodorowe i czym można je wykonać?

Zabieg oczyszczania wodorowego skóry ma na celu przede wszystkim dostarczenie do niej wody z cząsteczkami wodoru, czego efektem będzie pozbycie się wolnych rodników. Cały proces polega na tym, że cząsteczki wodoru łączą się z wolnymi rodnikami, w wyniku czego powstaje woda i tlen. Aby można było przeprowadzić taki zabieg, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego urządzenia. Ogólnie określa się je jako generatory wody wodorowej, czyli jonizatory. W nich zachodzi proces elektrolizy z wykorzystaniem prądu.

Przykładem urządzenia przeznaczonego do oczyszczania wodorowego jest aparat CRISS Hydro-Oxy, który warszawska firma Aycom Niewojt oferuje wszystkim gabinetom kosmetycznym zajmujących się tego typu zabiegami. W tym sprzęcie zastosowano niestandardowe rozwiązanie, które polega na tym, że woda wodorowa wytwarzana jest przed zabiegiem oczyszczania. Warto podkreślić, iż jakość wody wodorowej w dużej mierze zależy od tego, jakiej wody użyto do elektrolizy. Nie zaleca się stosowania wody demineralizowanej oraz destylowanej, ponieważ słabo przewodzą one prąd elektryczny. Urządzenie CRISS Hydro-Oxy służy do zabiegu oczyszczania wodą wodorową, a także do zabiegów innymi płynnymi środkami kosmetycznymi.

Jakie zastosowanie ma CRISS Hydro-Oxy?

Aparat CRISS Hydro-Oxy wykorzystuje się przede wszystkim do przeprowadzania zabiegu oczyszczania wodorowego, ale to niejedyne jego zastosowanie. Urządzenie to może być wyposażone w specjalny moduł służący do wykonywania tlenowych zabiegów. Mowa tu o oxybrazji, infuzji i masażu tlenowym. Infuzja tlenowa polega na efektywnym rozprowadzaniu kosmetyku za pomocą dyszy ze zbiornikiem na kosmetyk. Podczas zabiegu wykorzystuje się ciśnienie sięgające około 1 bar. Infuzja to przyjemny zabieg, a do tego dotlenia skórę.

Oxybrazja to jeden ze sposobów na rewitalizację skóry, który złuszcza martwy naskórek poprzez aplikację tlenu i strumienia soli fizjologicznej w tym samym czasie. Rola tlenu polega w tym przypadku na pobudzeniu odbudowy włókien kolagenowych. Z kolei sól fizjologiczna łagodzi stany zapalne, zmiękcza skórę i nawilża ją. Zabieg ten polecany jest osobom, które mają cerę wrażliwą, naczyniową lub alergiczną. Natomiast masaż tlenowy polega na dotlenieniu skóry podczas jej masowania. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu dyszy, która swoim kształtem przypomina talerzyk z otworem. Takie masaże są zalecane także dla osób zmagających się z wrażliwą skórą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz