Materiał Partnera

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Problemem wielu osób, a w szczególności kobiet są przesuszone włosy, które się puszą i bardzo trudno je w jakikolwiek sposób ułożyć. W takich sytuacjach dość często bierzemy do ręki prostownice i liczymy na to, że fryzura się poprawi. Oczywiści prostowanie włosów pozwala na wygładzenie ich w zaledwie kilka minut, aczkolwiek rozwiązanie to nie jest zalecane na dłuższy czas. Alternatywą dla prostownicy może okazać się keratynowe prostowanie włosów. Zobacz, na czym polega ten zabieg.

Prostowanie włosów keratyną – co to takiego?

Puszyste włosy, które są trudne do ułożenia to problem wielu kobiet. We własnym domu zwykle sięgamy po prostownicę i zaledwie po kilku minutach włosy są idealnie gładkie. Jednak częste używanie prostownicy ma wiele wad. Przede wszystkim działanie wysokiej temperatury znacznie osłabia włosy, a co za tym idzie, stają się one podatne na zniszczenia. Poza tym są coraz bardziej przesuszone i matowe. Ciekawym rozwiązaniem kłopotów puszystych włosów może być prostowanie keratynowe. Zabieg prostowania włosów keratyną, czyli białkami będącymi elementami budulcowymi włosa, polega na wprowadzeniu keratyny do wnętrza włosa. W ten sposób możliwe jest uzupełnienie ubytków powstałych w jego strukturze. Dzięki keratynowemu prostowaniu włosy stają się elastyczniejsze oraz pogrubione. Ponadto zabieg ten sprawia, że włosy są wygładzone i wyglądają na zdrowsze.

Z zabiegu keratynowego prostowania włosów mogą korzystać wszyscy, aczkolwiek tego typu usługi fryzjerskie początkowo przeznaczone były dla kobiet z kręconymi włosami. Wszystko ze względu na to, iż kręcone włosy w wilgotnych warunkach stają się puszyste, a przez to trudno je ułożyć. Obecnie z tego zabiegu chętnie korzystają również osoby z przesuszonymi i szorstkimi włosami, a także kobiety z włosami, które się plączą.

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów?

Prostowanie włosów keratyną to zabieg fryzjerski oferowany przez większość salonów. Tego typu usługi wykonują również fryzjerzy z salonu Frisor prowadzonego przez Karolinę Kwidzińską z Gowina w województwie pomorskim. Keratyna wprowadzana jest do struktury włosa za pomocą wysokiej temperatury. W zależności od charakterystyki włosów, a także tego, w jaki sposób je pielęgnujemy, efekt może utrzymywać się nawet do 5 miesięcy. Fryzjerzy zalecają, aby po zabiegu prostowania nie korzystać z szamponów zawierających SLS, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na efekty. Zalecane jest natomiast używanie odżywek do włosów z keratyną. Ważne jest również to, aby przez kilka dni po zabiegu nie wiązać włosów gumką, ponieważ może to doprowadzić do powstania odkształceń.

Zaletą tej usługi jest to, że w jej trakcie nie używa się substancji chemicznych, które mogłyby negatywnie oddziaływać na włosy. Prostowanie keratynowe przeprowadza się m.in. na włosach naturalnych, rozjaśnianych, farbowanych, a także zniszczonych innymi zabiegami. Aby efekty utrzymywały się jak najdłużej, nie powinno być się włosów przez około 48 godzin po zabiegu. W tym czasie działanie keratyny będzie wzmocnione.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz