Artykuł sponsorowany

Czym jest flizowanie? – remont łazienki

Czym jest flizowanie? – remont łazienki

Jeśli planujesz remont swojej łazienki, powinieneś przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki materiał wykończeniowy zastosować. Popularny jest dzisiaj hydrofobowy mikrocement, specjalne wodoodporne deski obiciowe, czy nigdy niewychodzące z mody płytki. Przy ich układaniu warto wiedzieć, czym jest proces zwany flizowaniem! Dowiesz się tego razem z nami.

Flizowanie, czyli glazurowanie…

Za flizowanie uważna się proces glazurowania, czy synonimiczne kafelkowanie, dotyczące zarówno podłóg, jak i też ścian. Istotne jest przy tym to, że o flizowaniu mówi się jednak tylko wtedy, kiedy układane materiały – również terakota, czy płyty kamienne – są w odpowiedni sposób ścinane przy krawędziach i idealnie do siebie dopasowywane. To pozwala tworzyć konstrukcje różnorodne, elegancko łączone, lub też bardzo wzorzyste. Warto przy tym wiedzieć, że inną techniką od flizowania, ale podobną, jest bizotowanie, czyli ścinanie krawędzi każdej płytki do kąta 45 stopni.

Stawiając na naturalne materiały

Dzisiaj przy glazurowaniu łazienki warto podążać stylistyką minimalistyczną oraz surową, lub też bardzo wzorzystą, geometryczną i w etnicznych motywach. Warto przy tym zestawiać płytki ścienne, czy też podłogowe z wysokiej klasy drewnem, kamieniem naturalnym, czy też ze szkłem. Pamiętać przy tym należy o tym, że w łazience panują zmienne temperatury i poziomy wilgotności, dlatego zakupione materiały muszą być dedykowane do wykańczania właśnie przestrzeni łazienkowych i toalet. Z dobrym wykonawcą dobierzesz produkty uznanych marek, uwzględniając przy tym optymalizację kosztorysu!

Estetyka płytek to nie wszystko! 

Sam zakup glazury, płyt kamiennych, czy też ceramiki łazienkowej, nie zapewni wnętrzu przepięknej estetyki. Istotne jest również odpowiednie ułożenie, zarówno pod kątem jakości technicznej, jak i wizualnej. Sposób cięcia m.in. płytek podłogowych oraz ich rozmieszczania na danej przestrzeni to bardzo istotne kwestie. Szczególnie sztuka ta jest ciężka przy pomieszczeniach o wielu załamaniach ścian i nieregularnych kształtach. To dlatego zawsze należy podejmować współpracę z doświadczonymi firmami takimi, jak CEREDEN Piotra Węgrzyniaka. Takie pracownie remontowe stworzą dla Ciebie wnętrza, jak z modnych wnętrzarskich magazynów!

Cenna wskazówka: Flizując powierzchnie, warto pamiętać o podstawowej zasadzie mówiącej o tym, że im mniejsze pomieszczenie i wiele załamań na ścianach, tym warto decydować się na mniejsze płytki. Z kolei w przestronniejszych pomieszczeniach rekomendowany jest wybór większych płytek. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz