Materiał Partnera

Czym jest blacha perforowana i jakie są jej zalety?

Czym jest blacha perforowana i jakie są jej zalety?

Blacha perforowana jest jednym z typów blach ażurowych, o szerokim zastosowaniu w wielu dziedzinach przemysłu. Blachy te pełnią istotną funkcję zarówno w warsztatach, domach, jak i w ogrodach. Blacha otworowana, bo tak inaczej nazywamy ten rodzaj blachy, jest materiałem cieszącym się ogromną popularnością wśród klientów – sprawdź dlaczego. Poznaj największe zalety tych wyrobów metalowych.

Blacha perforowana – co to jest?

Blacha perforowana nazywana jest również blachą otworowaną lub siatką perforowaną, stanowi jeden z rodzajów blach ażurowych, o szerokim zastosowaniu. Blacha perforowana to arkusz blachy posiadający otwory tworzące regularny wzór perforacji. Wzory te mają ogromny  wpływ nie tylko na estetykę blachy, ale również jej charakterystyczne właściwości.

Blachy perforowane wbrew pozorom, które mogłyby stwarzać, są materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne, a także bardzo wytrzymałym, dlatego stosuje się w wielu pracach wykończeniowych.

Blachy perforowane mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, gumy i wielu innych materiałów, w zależności od potrzeb klienta. Wyróżnić możemy wiele rodzajów blach, różniących się od siebie średnica oczek lub gęstością ich rozmieszczenia.

Zalety stosowania blachy perforowanej

Arkusze blachy perforowanej zostały wyposażone równomiernie rozmieszczone w oczka. Dzięki temu połacie blachy pozostają transparentne, co jest istotne na przykład ze względu na wentylację. Są one również niezwykle estetycznym dodatkiem, dlatego odnalazły swoje zastosowanie tam, gdzie konstrukcja powinna nienagannie się prezentować. Szeroką gamę różnych blach perforowanych znajdziesz w ofercie firmy Perfopol - polskiego producenta blach perforowanych oraz siatek.

Stosowanie blach otworowanych daje wiele możliwości związanych z szeroko pojętym wzornictwem. Przy zastosowaniu zaawansowanych technik perforacji, na powierzchni  siatek perforowanych można wykonać różnego rodzaj grafiki, logo, a nawet odwzorować zdjęcie.  

Poza swoją niewielką masą oraz wysoką plastycznością do największych zalet stosowania blachy perforowanej zaliczyć możemy:

  • niską cenę;
  • wysoką trwałość i odporność na urazy mechaniczne;
  • różnorodność – dostępne są blachy z różnych materiałów o różnorodnych średnicach oczek oraz gęstości ich rozmieszczenia na arkuszu;
  • możliwość dostosowania produktu do indywidualnych wymagań klienta;
  • szerokie zastosowanie - blacha otworowana nadaje się zarówno do wykonywania gustownych elewacji, jak i prac wykończeniowych we wnętrzach.

Mimo że obecnie blachy perforowane cieszą się największym zainteresowaniem w budownictwie komercyjnym, ze względu na ich liczne zalety z powodzeniem mogą być wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz