Materiał Partnera

Czym dokładnie zajmuje się weterynarz w ramach chirurgii miękkiej?

Czym dokładnie zajmuje się weterynarz w ramach chirurgii miękkiej?
Zabiegi chirurgii miękkiej przeprowadzane u chorych zwierząt to metoda przywrócenia im pełnej sprawności w przypadku wielu zróżnicowanych dolegliwości. Przeprowadza się je przeważnie w znieczuleniu ogólnym, a w trakcie wykonywania poszczególnych czynności lekarz dba o najważniejsze parametry życiowe zwierzaka. Profesjonalizm w tym wypadku jest kluczowy, dlatego warto postawić na doświadczonego weterynarza zajmującego się m.in. chirurgią miękką.

Sterylizacja i kastracja

Do podstawowych zabiegów weterynaryjnych realizowanych w ramach chirurgii miękkiej zalicza się przede wszystkim sterylizację oraz kastrację. Pierwszą przeprowadza się u samic poprzez usunięcie macicy i jajników, natomiast u samców wiąże się ona z amputacją worka mosznowego. Takie rozwiązanie może być niekiedy konieczne ze względu na zalecenia zdrowotne. Sterylizacja i kastracja pozwala zapobiegać wielu schorzeniom pojawiającym się np. w podeszłym wieku zwierzęcia. Zabiegi tego typu zaliczają się właśnie do chirurgii miękkiej i są realizowane przez specjalistyczne gabinety weterynaryjne.

Są one w stanie przeprowadzić również szereg działań związanych z leczeniem poszczególnych narządów zwierzęcia. Doświadczony weterynarz, jakim bez wątpienia jest Amadeusz Pilichowski prowadzący własną przychodnię weterynaryjną, może w sposób profesjonalny wykonać m.in. zabieg niezbędny przy zapaleniu ropnym macicy, czyli tzw. ropomaciczu. Chirurgia miękka umożliwia skuteczne leczenie także innych dolegliwości zwierząt – jakich dokładnie?

Skomplikowane leczenie

Działanie w zakresie chirurgii miękkiej  to nierzadko trudne dla weterynarza leczenie, które wymaga wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Z tego względu warto zaufać specjalistycznemu gabinetowi weterynaryjnemu, który będzie mógł pomóc pupilowi cierpiącemu na schorzenia układu moczowego. W ramach chirurgii miękkiej wykonywane są takie zabiegi jak np. nefrektomia, leczenie niedrożności cewki moczowej czy kamicy pęcherza moczowego. Pozwalają one na skuteczne wyeliminowanie dolegliwości u zwierzęcia.

Często dochodzi również do skrętu żołądka czy połknięcia przez pupila ciał obcych. Spory ból towarzyszący takim problemom i możliwość ewentualnych komplikacji sprawia, że najczęściej konieczne są zabiegi z zakresu chirurgii miękkiej. Doświadczony weterynarz przeprowadzi takie leczenie na przewodzie pokarmowym, co pozwoli wyeliminować wspomniane schorzenia. W tym zakresie wykonuje się też otwieranie kanału słuchowego u zwierzaka czy tzw. elektrochirurgię. Warto powierzyć zdrowie i życie zwierzęcia doświadczonemu weterynarzowi, który w sposób profesjonalny wykona zabiegi chirurgii miękkiej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz